11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

Hosté přijeli do Nemanic v deseti, lídr si tak připsal lehké tři body

0

Krumlov dorazil na hřiště favorita soutěže nakonec jen v deseti lidech. Ale hosté v první půli makali a Nemanice musel uklidnit svým šťastným gólem z přímáku Kochlöfl. Ve druhé půli nasázeli domácí tři branky během šesti minut a bylo po zápase. A to ještě dohrával Krumlov v devíti...

Na docházce Krumlova se naplno projevil fakt, že ve stejný čas hrálo i jeho áčko a tak se B tým kolem kapitána Cardy musel spolehnout jen na "své zdroje" a dorostence. Nakonec ale dorazila k zápasu jen desítka statečných. Nemanice ale přesilovky v první půli vůbec neuměli využít. V jejich hře chyběl důraz, aktivita, nabízení se. Oproti tomu nadšeně hrající a bojovní hosté se statečně drželi a dovolovali Nemanicím jen náznaky šancí. Lídra tabulky zklidnila až situace ze 37. minuty. To Nemaničtí podnikli rychlý protiútok, a před vápnem byl faulován Dubský st. Míč si postavil Kochlöfl a se štěstím ho napálil za záda brankáře Dobrovodského, když se rána odrazila od břevna do zad brankáře a až pak teprve balón doputoval za brankovou čáru - 1:0.

Smršť v rozmezí šesti minut

Druhá půle už byla ze strany domácích jiná písnička. V rozmezí 57. a 61. minuty pak Nemaničtí rozhodli o zápasu třemi rychlými brankami. Nejprve Novotný unikl po straně, obehrál obránce a vnikl do vápna a překonal brankáře střelou na bližší tyč na - 2:0. Následně Kochlöfl centroval a Zach si našel volný prostor před bránou a vstřelil už 13. branku v sezóně. Čtvrtou branku měl na svědomí Dubský ml., jeho gól byl jako přes kopírák v porovnání s Novotného brankou. Krumlov poté velmi často zachraňoval brankář Dobrovodský. V 81. minutě byl navíc vyloučen hostující Kitzler a Krumlov tak utkání dohrál v devíti fotbalistech (první žlutá za řeči, druhá za faul). Co nemanický útok, to gólová šance, tak by se dala charakterizovat závěrečná desetiminutovka duelu. Ale díky Dobrovodskému to zůstalo jen 4:0. Böhm, Novotný, Dubský, Zach, Novotný, Hucek – ti všichni mohli domácí vedení navýšit, ale v zakončení si vylámali zuby. Nemanice i nadále kráčí soutěží, ale tento zápas je dvakrát neprověřil. To příští zápas ve Svinech bude těžší zkouška…

SK Nemanice
Petr Böhm (hráč): První poločas byl od nás hodně špatný, nic se nedařilo a vázla souhra. Pomohl nám psychicky až gól. Nějaké náznaky šancí jsme jinak měli, ale chyběla nám obvyklá rychlost a lehkost. Bylo to takové ospalé. Krumlov přijel v deseti lidech, ale semkli se a jak byli nabuzení, byli nám vyrovnaným soupeřem. Pomáhal jim brankář, který dobře četl hru, měli tam běhavé snaživé kluky, možná nás tím trochu překvapili. Ve druhém poločase se po bouřce v kabině hra zlepšila začaly se plnit povinnosti. Bylo to znát i na skóre, když jsme dali tři branky a další šance neproměňovali.