12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

Zliv potřetí v řadě bodovala! V utkání se kopaly dvě penalty

9. J. Zrun , 22. J. Szabó (p.) , 87. J. Kubeš - 16. J. Gondek , 89. L. Rapčan (p.)
0

Jak jsme již psali - kdyby to šlo, asi by Zliv hrála bez pauzy dál a dál. Proti Vyššímu Brodu se nehrál ve Zlivi žádný fotbal pro fajnšmekry, ale to může být domácím jedno, jak už říkal Ivánek kamarád: "Podstatný jsou body a na ostatní se ..." Ty tentokrát v počtu tří zůstaly na domácím kontě, Vyšší Brod v oslabené sestavě odjel s prázdnou.

Kuriózní gól Zruna

Zliv chtěla navázat na své první vítězství sezóny z minulého zápasu. Za Remtu v bráně naskočil od začátku Vondrka, hostům se zase pro zápas zcela rozpadla záložní řada, když chyběl Jirkal, Krauskopf či Kročák. Toho využila Zliv k povedenému úvodu, který byl nakonec podtržen úvodní brankou z 9. minuty. A ta tedy stála za to. Zrun chtěl odcentrovat míč, ukopl se, a ono to k údivu všech a jistě i střelce samotného zapadlo do sítě! 1:0. Hosté ale dokázali odpovědět vyrovnávací brankou po pěkné akci, když si Gondek zpracoval centr a vystřelil přesně na 1:1. Zliv poté opět přebrala iniciaticu a dočkala se nařízené penalty za hru rukou ve vápně. Tu proměnil ve 22. minutě dvojnásobný Hráč kola, stoper Szabó - 2:1

Dvě branky v závěru

Ve druhém poločase byl aktivnější tým Vyššího Brodu, ale v ofenzivní části toho také moc nepředvedl, chyběla sehranost. A tak Zliv trpělivě počkala na svou šanci, která přišla v 87. minutě. Bican předložil míč Kubešovi, kterému se jinak tentokrát v zápase příliš nedařilo, ale důležitý okamžik nejlepší střelec domácích zvládl a zvýšil na 3:1. Nakonec šlo o branku rozhodující. Hosté totiž ještě snížili v samém závěru z penalty, když fauloval Szabó. Míč si postavil Rapčan a stanovil konečnou podobu výsledku na 2:3 z pohledu svého celku.

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU: FOTBALUNAS - JIHOČESKÝ KRAJ

SK Zliv
Pavel Cepák (trenér): Měli jsme dost velké problémy se sestavou, do brány šel Jirka Vondrka, který naposledy chytal snad někdy v dorostu. Úvodních dvacet minut jsme sehráli dobře, dali hrozně kuriózní gól. Tím jsme se uspokojili, že to snad vše přijde samo a hosté nás začali mačkat a vyrovnali. Pak jsme mákli a dali z penalty na 2:1. Druhý poločas byl z naší strany špatný, ono celkově byl zápas průměrným. Spíše jsme se bránili, hosté chtěli vyrovnat, ale také se jim nedařilo. Náš fotbal se nedal srovnat s tím, co jsme hráli v Kameňáku. K nejlepším hráčům patřil opět Szabó, ale tentokrát suverénně nejlepším na hřišti byl Maňhal. Výborně zahrál i Bican, vyzdvihnu Vondrku v bráně, jeden podběhnutý míč se stane, za góly nemohl, odchytal to dobře.

FK Dynamo Vyšší Brod
Jan Straka (trenér): „Tentokrát jsme k zápasu znovu neodjeli v ideální sestavě, ale rozhodně jsme nepropadli. V první půli jsme se sice trochu hledali a ve hře byl zmatek. Ve druhé jsme ale byli herně lepší, byli jsme častěji na balonu, domácí se spíš soustředili na obranu. Ale přesto se nám nepodařilo vytvořit si pořádnou šanci. Nebyl to rozhodně ideální výkon ani jedné ze stran. A nebyli tou pouze hráči, kteří neměli svůj den…. Víc se k tomuhle utkání ani nechci vyjadřovat.“

SK Zliv
J. Vondrka [-] - J. Zrun [-] , J. Szabó [-] , M. Trávníček [-] , V. Šílený [-] (89. V. Šílený [-] ) - R. Nečas [-] , A. Bittner [-] , M. Maňhal [-] , J. Prček [-] (16. J. Slavík [-] ) - J. Kubeš [-] , R. Bican [-]

L. Mayr [-] - P. Prochaska [-] , V. Pomije [-] , F. Klíma [-] , M. Vančura [-] - F. Filip [-] (78. V. Marek [-] ) , L. Rapčan [-] , T. Dibďák [-] , J. Rohlík [-] , R. Bäuml [-] - J. Gondek [-]

ŽK: 53. R. Nečas , 68. R. Bican - 35. J. Rohlík , 42. P. Prochaska , 45. F. Klíma , 64. V. Pomije , 89. V. Marek . ČK: 89. F. Klíma .
Hráči zápasu: J. Vondrka , J. Szabó , M. Maňhal - V. Pomije , L. Rapčan .
Místo: Zliv. Počet diváků: 70. Rozhodčí: Brych Jiří - Marek, Havlíček.