7.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2015-2016

--

Dělba bodů ve Velešíně

58. F. Zimek , 67. J. Grznárik - 60. D. Eliáš , 86. R. Hanousek (p.)
0

Velešín si na své konto připsal již druhou remízu v řadě v poměru 2:2, tentokrát nechal jeden bod Bavorovicím, které musely dvakrát dotahovat vedení svého soupeře.

Tlak domácích...

Do zápasu nastoupili aktivněji domácí, kteří se snažili tlačit do útoku, ale jejich útočné výpady narážely na pozornou obranu Bavorovic. Na druhé straně zahrozil jako první Hadač střelou z přímého kopu ze vzdálenosti zhruba 30. metrů, jeho pokus však mířil těsně nad břevno domácí branky. O pár minut později si vypracoval tři vyložené šance Velešín. Nejprve netrefil asi ze 3 metrů odkrytou branku Fišer, následně zlikvidoval šanci Rozkošného z rychlého útoku gólman Chalupský a vše završil dobře zahraný rohový kop a následná hlavička do břevna. Hosté zahrozili z povedeného brejku, ale přihrávka ze strany hřiště prošla celým pokutovým územím bez povšimnutí. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

O poločasové přestávce provedl Velešín změny v záložní řadě a v úvodu druhé půle svého soupeře opět zatlačil. Nejprve poslal Zimek dobrou přihrávku na hranici malého vápna, tu však Grznárik nedokázal zužitkovat a netrefil. Zanedlouho poté zvonila tyč bavorovické branky po střele Falce a ani dobré Zimkovo uvolnění ve vápně a následná střela se s úspěchem neshledala. V 58. minutě se však již domácí dočkali, když v přečíslení našel Petr svou nezištnou přihrávkou Zimka, ten se tentokrát již nemýlil a otevřel skóre zápasu. Vedení však velešínským nevydrželo dlouho. Hned o dvě minuty později bylo opět srovnáno. Domácí se dopustili ztráty míče na polovině hřiště, následoval rychlý protiútok Bavorovic, střelu Martiše zvládl gólman Kothánek vyrazit, bohužel pro domácí pouze k nohám hostujícího hráče Eliáše, který už se zakončením neměl problém. V 67. minutě si vzali domácí vedení zpět, když na zadní tyči přesně hlavičkoval Grznárik. Stejný hráč mohl o chvíli později nejspíše definitivně o utkání rozhodnout, když se mu podařilo přelobovat hostujícího gólmana, ale bohužel pro domácí i branku. Hosté v závěrečných minutách ještě vycítili šanci a začali se o trochu více tlačit do útoku, ale Šimek ani Boubal své dobré šance využít nedokázali. Čtyři minuty před koncem přeci jen přišlo vyrovnání. Pronikajícího Babku stáhl ve vápně Falc a sudí nařídil pokutový kop, který se štěstím proměnil Hanousek. V posledních minutách se již skóre zápasu neměnilo a oba celky si tak body rozdělily.

Vyrovnání přišlo z penalty v samotném závěru...

FC Velešín
Stanislav Kysela (trenér): Hosté přijeli pro bod a ten jsme jim předložili v závěru naší chybou na zlatém podnose. Rozhodnout jsme však měli dříve, kdy jsme mohli z jasných šancí navýšit vedení a byl by klid.

TJ Bavorovice
Karel Franěk (trenér): V tomto kole jsme nastoupili proti velmi kvalitnímu soupeři, který okupuje přední příčky tabulky. Ve druhém poločase jsme pustili soupeře do vedení, ale v zápětí vyrovnal Eliáš. Následně nám Velešín znovu odskočil na rozdíl jedné branky, ale i tentokrát jsme znovu srovnali, když po dlouhém autovém vhazování v šestnáctce fauloval domácí obránce Babku a penaltu proměnil Hanousek. Pro nás velmi cenný bod.

FC Velešín
J. Kothánek [-] - F. Zimek [-] , T. Jirský [-] , J. Zatloukal [-] , M. Opekar [-] - P. Fišer [-] , J. Falc [-] , F. Rozkošný [-] - F. Jaroš [-] , J. Grznárik [-] , D. Petr [-]

J. Chalupský [-] - P. Hadač [-] , J. Martiš [-] , J. Nováček [-] , D. Koláček [-] - D. Eliáš [-] (72. F. Šimek [-] ) , R. Hanousek [-] , T. Kučera [-] , P. Boubal [-] - J. Vaněček [-] , P. Babka [-]

ŽK: 44. P. Fišer , 76. D. Petr , 86. J. Falc - 71. R. Hanousek , 87. P. Boubal , 89. D. Koláček .
Hráči zápasu: J. Grznárik , F. Zimek - R. Hanousek , D. Eliáš .
Místo: Velešín. Počet diváků: 90. Rozhodčí: Linhart Vladislav - Trkovský Tomáš, Jevčák Martin.