9.kolo, Středočeský | Beroun | Okresní přebor , 2019-2020

--

Jáchymov po „bouchané“ dovezl z Tetína tři body

16. P. Smetana - 19. L. Patera , 40. J. Morstein , 80. V. Novák (vl.)
6

Jáchymov určitě lepším týmem. Jinak fotbal chvílemi plakal, spíše „bouchaná“, třetí přesná přihrávka po sobě zcela vzácností. Zvláštní kapitolou je terén tetínského hřiště, zejména pro Čechii, neboť je zvyklá na komfortní domácí pažit.

Merhout netrefil míč kvůli drnu

V 7. minutě se snad Morstein lekl šance, brankář vyběhl a míč odvrátil. V 16. minutě měl Dobříšan slibnou možnost, domácí nemusela mrzet, neboť vzápětí odskočil v malém vápně míč od drnu, brankář Merhout míč netrefil a Smetana zblízka do opuštěné branky 1:0. V 19. minutě se vydařil přetažený centr Odeesha, Morstein hlavičkoval za sebe a neobsazený Patera z 8 metrů propálil k opačné tyči 1:1. Ve 28. minutě po rohovém kopu Krákora hlavičkoval pod břevno, brankář Šafránek vytěsnil na další roh. Ve 40. minutě po zbytečné ztrátě míče na půlce se pustil Morstein do běžeckého souboje se Švédou a byl rychlejší a podél brankáře z 13 metrů zařídil vedení 1:2.

Domácí se zlepšili, ale na Čechii to nestačilo

Po přestávce začal Tetín viditelně lépe, Jáchymov se příliš zatáhl a pokračoval hra nevalné úrovně. V 62. minutě se objevil v dobré šanci Hejna, ale ze 14 metrů zakončil přes celou branku mimo. Po chvíli střídající Fron se pěkně obtočil podél zadáka a z 11 metrů pálil jen do dobře postaveného brankáře. V 80. minutě se zrodila jedna z mála pohledných kombinací, kdy Morstein vybídl do šance Frydrycha, míč mu odskočil, ale domácí Novák krásně přeloboval dvoumetrového brankáře do vlastní sítě 1:3.

U Tetína nejlepší: Švéda, Šimáček

U Jáchymova nejlepší: Cihelka, Morstein