Stráž proti Kunžaku ztratila vedení, ale přestřelku nakonec ovládla

29

Další zápas 8. kola nabídl parádní fotbalovou podívanou. Domácí otevřeli skóre ve 31. minutě, ale hosté stihli do konce poločasu dvěma góly výsledek otočit. Ovšem domácí si přichystali dva gólové zásahy během čtyř minut ve druhé půli. Stráž nad Nežárkou nakonec zvítězila 3:2.

Hosté po poločase spokojenější

Jestliže jsme v minulém týdnu neměli jasno, v jaké sestavě nastoupí domácí Sokol, tak tento týden se hlásilo hned pět hráčů na střídání!? Pokud nepočítám „televizní“ zápas ve Staré Hlíně, tak naposledy byl stejný počet hráčů vystřídán v jarní části dvacátého prvního dubna na horké půdě Suchdola v osmnáctém kole, kde jsme v důležitém zápase o udržení vybojovali vítězství 6:3. Do zápasu v základní sestavě opět nastoupil Tomáš Jančura, který v minulém kole odehrál po dvanáctileté pauze dobrý zápas. Kollár v několika předchozích zápasech vyrážel z obrany do útočných akcí, a tak se v tomto zápase posunul do středu zálohy a tradiční střední záložník Dan Přílepek na hrot vedle Mikuláštíka. Bohužel hra v prvním poločase z naší strany nebyla optimální. Kunžak přijel s poměrně mladým týmem, lépe se pohyboval a kazil minimum přihrávek. V první půlhodině měl velkou šanci jen Břeťa Chovítek, kterému se na dlouhou nohu nepovedlo umístit míč mezi brankové tyče vedle teprve šestnáctiletého brankáře hostí Marka. Hosté si vypracovali několik šancí a Jedlička se měl co ohánět. První branku vstřelil paradoxně náš tým. V třicáté první minutě přišla přihrávka po zemi z pravé strany do pokutového území a Daniel Přílepek měl snadnou práci. Bohužel radost ze vstřelené branky vydržela jen dvě minuty, to se na opačné straně trefil asi nejlepší hráč hostí devatenáctiletý František Fáber, který si připsal další zářez v třicáté deváté minutě technickou střelou do horního rohu branky. Jedlička neměl šanci. Hosté šli po prvním dějství zaslouženě do kabin spokojenější.

Stráž otočila nepříznivý stav a bere tři body

V poločasové přestávce se udělalo v sestavě několik změn. Kollár se vrátil zpět před Petra Přílepka na předstopera, Dan Přílepek do středu zálohy a na plac přišel Kostka. Povzbudit potřeboval Říha, protože v prvním poločase nebyl vidět. Měl pro to jednoduché vysvětlení, protihráč byl neustále v pohybu, tak s ním měl plno práce. Druhý poločas začal šancemi na obou stranách, ale bez gólového efektu. Kunžak se postupně ze hry vytrácel a hrozil protiútoky, zde ovšem narážel na duo Kollár, Petr Přílepek. Dan Přílepek uprostřed zálohy rozdával přihrávky krajním záložníkům i útočníkům, tak jak jsme u něj zvyklí. Hra z naší strany šla nahoru a Kunžak se úplně zatáhl, ne že by to byl jejich taktický záměr, ale naši kluci předváděli pěkný fotbal. Vytvořili jsme si několik gólových příležitostí, Jakub Jančura a Kostka mířili hlavou do brankáře, Dan Přílepek povedenou střelou z cca pětadvaceti metrů mladého Marka také nepřekonal, skórovat mohl opět Chovítek, ale až v sedmdesáté deváté minutě vyrovnal Milan Kostka a šel střídat. Místo něj do hry naskočil po půl roční pauze zaviněnou zraněním zad Mládek. Právě trenérův žolík Zdeněk Mládek rozhodl v osmdesáté třetí minutě o našem vítězství. Do hry ještě zasáhl Filip Hartman a také nová posila Martin Podsclan, který přijel rovnou z práce.

Autor: Martin Zvára