5.kolo, Vysočina | Pelhřimov | Okresní přebor , 2019-2020

Vyrovnaný zápas se očekával v Žirovnici

22

Na Budín přijela rezerva Slavoje Pacov B a očekávala se bitva o každý kousek hřiště.

Po půli o dva góly

Otěže si vzali do svých rukou domácí. Už v 1 minutě vymíchal střed hřiště domácí T.Houška a poslal na steč J. Metličkuu avšak jeho střelu vytěsnill hostující golman J.Pachta. Převaha v prvních 10 minutách domácích byla jednoznačná, hosté ohrozili domácí svatini poprvé v 10 minutě po neduraznosti obrany se dostal k míči K. Vágner avšak střela domácímu golmanovi T. Trepkovi nenadělala zas tak velký problém. Už se psala 24 minuta, když si balon našel domácí M. Jirsa individialní akcí přešel z levého křídla až do vápna a střelou k tyči jsme tu měli stav 1:0. Domácí měli na vrch ve 34 minutě přišel přímí kop, který si postavil R. Kopejtka, ale orazítkoval pouze dřevno. V 37 minutě se opět herně projevilo levé křídlo domácích M. Jirsa přešel přes 3 hráče a naservírova na zlatém podnose balon pro O. Doležala a ten si do odkryté brány poradil 2:0. V 41 minutě také zahrozili hosté avšak jmenovitě P. Šavera zradila přesnost mušky. Na konci poločasu dostali domácí výhodu ve formě pokutového kopu, ale D. Kuš byl v tomto souboji poražen J.Pechtou , který vystihl směr.

Druhá půle přinesla drama

V druhém poločase už převaha domácích nebyla a ani už se nehrál příliš pohledný fotbal o šance jsme však ochuzeni nebyli. V 54 minutě šel sám hostující P. Šver na golmana T. Trepku ten byl však proti přepisování skore. 62 minutě přímák domácích poslal z levé strany M Rušíl na zadní tyč, kde si ho našel J. Metlička hlavou ho poslal k tyči kde ho však vyrazil J. Pachta na roh. V 66 minutě dostali svou šanci opět hosté jmenovitě J. Diviš sám v tváří tvář ač pod mírným tlakem se snažil přelobovat golmana což se mu však nepovedlo a T.Trepka si připsal další fanastycký zákrok. Domácí se dostali do konce zápasu do dvou dobrých příležitostí avšak se snažili hrát na krásu a skore nenavýšili. V 88 minutě se však skore měnilo po schrumáži ve vápně T.Trepka už lovil ze své sítě poslední , na míči byl J. Diviš 2:1. Domácí po té ještě vytěžili dvě příležitosti avšak, ach ta koncovka...

FC Slavoj Žirovnice B
Roman Bártů: Konec prázdnin nám prospívá už se začínáme scházet ve větším počtu ještě tři koně a máme kabinu nabytou. K zápasu v první půli sem měl pocit, že máme formu z minulého ročníku zpátky avšak v druhé půli jsme už zas tak dobře nevypadali, zkusíme si dát víc do těla, aby jsme mohli předvádět fotbal celých 90 minut i tak před klukama smekám, počasí fotbalu nepřálo a myslím si že to nechutnalo nikomu, ale na to se vymlovat nebudem to maji včichni stejné za

T. Trepka [-] - T. Houška [-] , M. Jirsa [-] , O. Doležal [-] , J. Metlička [-] (84. M. Veselý [-] ) , V. Rušil [-] (87. L. Severa [-] ) , R. Kopejtko [-] (46. J. Kořínek [-] ) , T. Severa [-] (79. J. Mach [-] ) , P. Doležal [-] , D. Kuš [-] , M. Rušil [-]

TJ Slavoj Pacov B
J. Pachta [-] - J. Diviš [-] , K. Vágner [-] (57. P. Petrů [-] ) , D. Přibyl [-] (57. J. Másilka [-] ) , P. Šauer [-] , J. Kuran [-] , M. Mička [-] (46. P. Šimek [-] ) , M. Vlach [-] (75. J. Kerouš [-] ) , P. Novotný [-] , J. Rathouský [-] , M. Mička [-]

ŽK: 74. V. Rušil - 62. J. Másilka .
Hráči zápasu: M. Jirsa - D. Přibyl .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: BABÁK Martin - KOLÁŘ Zdeněk (N), TOMOVIČ Miroslav (N).