4.kolo, Moravskoslezský | Ostrava - město | Okresní přebor, 2019-2020

--

Třebovice kradly ve Lhotce

58. M. Souček , 71. R. Hryn - 26. J. Balgar (vl.) , 34. R. Švec , 49. N. Horváth , 89. J. Martínek
4

Zápas druhého kola dvou týmů, které zvládly své úvodní zápasy v nové sezóně, přivítala Lhotka za krásného letního počasí...no, možná tak v první půli...

Třebovice šly do dvoubrankového vedení

První půle vytřela všem zrak, hlavně tedy domácím hráčům Lhotky, kteří nevěděli kde jim hlava stojí. Hosté byli lepší ve všem, v kombinaci, v agresivitě, v rychlosti. Také více příležitostí si vypracovali a díky tomu dávali góly jen oni. Domácí hráči se drželi zuby nehty nerozhodného výsledku, ale v minutě 26. si do vlastní brány srazil míč hlavou domácí Honza Balgar. To dalo ještě větší klid hostům na svých kopačkách a v minutě 34. se krásně ze standardky trefil Rosťa Švec, pro kterého to byl vůbec první gól za Slavii Třebovice. Na konci první půle se ozvali i hosté, když po přihrávce Hryna střílel Polák, ale hostující brankář byl připraven. Konec poločasu tak byl pro Ostravskou Lhotku ještě vysvobozením...

Třebovice náskok udržely

Druhý poločas začal s tmavým klimatickým zbarvením na obloze a posléze i průtrží. Do druhé půle domácí vtrhli ve větším laufu, šla vidět jejich snaha s utkáním něco udělat, ale ráznou trhlinu tomu udělal hostující Nicolas Horváth, který se po hattricku z minulého zápasu trefil i v tomto zápase a zdálo se, že vše je rozhodnuto. Jenomže hosté začali šlapat vodu a domácí byli všude. V minutě 58. se Hryn fotbalově popral (doslovně) o míč na pravé straně a nacentroval na volného Součka, který se hlavou nemýlil 1:3. Domácím narostly křídla a šance střídala šanci. V další se ocitl Hryn, jenž tváří v tvář hostujícímu gólmanovi Pechovi neuspěl. Za další okamžik měl slibnou šanci Polák, ale také hostující brankářskou stálici neprostřelil. Za další minutku po centru Tkačíka Hryn měl na noze snížení, ale střelu do odkryté brány nezvládl a trefil pouze objetavého obránce, následoval roh. Z něj se Hryn už trefil a snížil tak na 2:3 (po centru Gryce) v minutě 71. Šance Tkačíka byla také neproměněna a za dalších pět minut Hryn hlavou minul z dalšího rohového kopu. Zápas se chýlil ke konci a domácí tlačili hosty více a více, ale koncovka žádnou jejich  další šanci nepřinesla, takže na řadě byli hosté, kteří využili hru vabank domácích a zvýšili minutu před koncem na 2:4. V tom utkání skončilo. Dva poločasy, dvě tváře obou týmů, hosté berou všechny body.

Autor: Rostislav Hryn