1.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

Komárov přetlačil Dolní Životice

30

Komárov vyhrál o jednu branku.

Komárov vedl o jednu branku

V divácky atraktivním zápase přivítal Komárov mužstvo z Dolních Životic. Hned v úvodu nedůraznou hlavičkou zkoušel pozornost Otipky Thomas. Ve 3. minutě vystřeli tvrdou střelu z přímého kopu hostující Kunc, ale ta mířila jen těsně vedle tyčky. V 7. minutě už Komárov vedl. To se na pravé straně prosmýkl Pusch, který naservíroval balon Thomasovi, který z první zametl balon přesně k tyči - 1:0. O dvě minuty později vyrážel jedovku Thomase do bezpečí Otipka. Ve 12. minutě opět unikl po straně aktivní Pusch, který našel Thomase, jenž prodloužil na Nováka, který nedal Otipkovi šanci - 2:0. Pak se dvakrát do zakončení probíjel domácí Solný. Poprvé přestřeli, podruhé ho vychytal Otipka. Hosté se dostali ke slovu ve 26. minutě, když centr Borunského sklepl Hanák a Pelc jeho pokus chytil. Životice snížily ve 32. minutě, když po rychlé akci vysunul Vícha do vápna Duška, který viděl lépe postaveného Borunského, který nedal Pelcovi šanci - 2:1. Pak Borunský dvakrát nevyzrál na Pelce. Jednou ho vylapal a podruhé jeho pokus vyrazil na břevno. Ve 39. minutě si Pelc poradil i se střelou Hanáka. V závěru poločasu se neprosadili Thomas a po něm Solný. Stejně se na druhé straně vedlo i Borunskému s Duškem.

Komárov vedení udržel

Hned ve 47. minutě vyslal dlouhým pasem Novák za obranu Solného, který podél Otipky navyšoval na 3:1. Hned vzápětí mohli domácí několikrát navýšit. Solný ztroskotal na brankáři. Thomasova hlavička šla vedle. V 56. minutě dokonce střela Thomase orazítkovala tyčku životické branky. V 61. minutě Životice zápas zdramatizovaly, když přímý kop Borunského karatisticky sklepl do sítě Dušek - 3:2. V 67. minutě vystrašil střílený centr Kunce ze třiceti metrů Pelce tak, že musel míč vytlačit na rohový kop. Dvacet minut před koncem po centru Borunského Dušek přehlavičkoval Pelce, ale na brankové čáře vykopl domácí hráč míč do bezpečí. Hosté pak vrhli vše do útoku a domácí hrozili z rychlých brejků. V 72. minutě přeloboval Kupčík brankáře Otipku i s brankou. Hlavička Thomase byla o dvě minuty později sražena na roh. Za chvíli znovu Thomas, ale nastřelil jen gólmana. Deset minut před koncem hlavičkoval Thomas a jeho pokus vytáhl Otipka na roh. Hosté naposledy vystřelili v 83. minutě, když Dušek přiklepl míč Hanákovi, jehož střela jen o centimetry minula levý vinkl. Komárov pak už tři body udržel.

Komárov jede v posledním kole do Březové. Dolní Životice do Litultovic.

SK Komárov
Petr Pelc (brankář): Dneska to byl kvalitní fotbal, kdy obě mužstva předvedla nadstandardní výkon. Šancí bylo na obou stranách víc než dost. Důležité pro nás bylo, že jsme vedli a nemuseli jsme dotahovat, protože s tímto soupeřem by to bylo velmi těžké. Je jen škoda, že jsme ve druhém poločase nerozhodli dříve, protože šance na to byly. Tyto body jsou velmi cenné a věřím, že ještě na podzim nějaké přidáme. Každopádně, dnes si zaslouží pochvalu celé mužstvo.

FK Dolní Životice
Aleš Otipka (trenér): Dneska zápas ovlivnil vítr. My jsme dostali tři hloupé góly po našich chybách. Fotbal se hrál nahoru dolů a domácí si za bojovný výkon výhru zasloužili.