1.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

Vávrovice těsně vyhrály

23

Po nerozhodném poločasu, Vávrovice rozhodly z penalty.

Nerozhodný první poločas

Vávrovice přivítaly ve svém tradičním sobotním čase mužstvo z Březové, které se letos nebývale daří. Začátek zápasu patřil domácí družině, která si vytvořila mírný tlak. Do vedení se dostaly po devíti minutách Vávrovice, když přihrávku Jakuba Lichovníka pod sebe prodloužil patičkou Morbitzer Chryczykovi, který levačkou vypálil na vzdálenější tyč a Hromada byl bez šance – 1:0. Zhruba po čtvrthodině hry převzala taktovku hry Březová, která byla důraznější a běhavější. Velkým nebezpečím pro domácí branku byl hlavně Tomáš Křenek, který hrozil hlavně z boku. Dokonce mu pro ofsajd neuznali branku. Březová se dočkala vyrovnání až pět minut před přestávkou, když aut Řehulky prodloužil Buda za obranu na Kopýtka, jenž hokejovým blafákem překonal gólmana Tesaře – 1:1.

Vávrovice rozhodly

I úvod druhé části patřil domácí družině. V nadějných příležitostech se objevili nejdříve Schoppik a po něm Sedláček. Obě však ke vstřelení branky nevedly. To se povedlo v 57. minutě, když hostující hráč zahrál v pokutovém území rukou a Jan Lichovník unesl tíhu okamžiku a proměnil pokutový kop - 2:1. V závěrečné půlhodině byla opět aktivnější Březová, její snaha byla většinou platonického rázu. Hrozila hlavně Tomášem Křenkem a střelami Budy. S centry si navíc dokázal poradit spolehlivý brankář Tesař. Vávrovice si tak taktickým výkonem zajistily tři body do tabulky.

Vávrovice jedou v posledním kole do Jakartovic. Březová bude hostit Komárov.

FK NOVA Vávrovice
Zdeněk Richlý (trenér): Byly to nervy až do konce, řekl bych, že Březová byla i lepší, běhavější, my jsme byli takový ospalý. My jsme to urvali na sílu a jsem rád za tři body.

TJ Vítěz Březová
David Řehulka (hráč): Podle mě to byl jasně remízový zápas. V minulých zápasech, které jsme těsně vyhrávali jsme měli štěstí, teď se k nám asi obrátilo zády. Musíme ještě zvládnout poslední zápas s Komárovem.

O. Tesař [-] - J. Chryczyk [-] (68. Š. Kuzník [-] ) , M. Schoppik [-] (81. P. Váleček [-] ) , M. Číp [-] , J. Lichovník [-] , O. Levák [-] , D. Klein [-] , J. Lichovník [-] , J. Morbitzer [-] (61. M. Sedláček [-] ) , T. Šenk [-] , J. Schneider [-]

J. Hromada [-] - D. Řehulka [-] , M. Šustek [-] , P. Křenek [-] , M. Šuhajík [-] , Š. Buda [-] , R. Cihlář [-] , D. Kopytko [-] , T. Křenek [-] , O. Lodňánek [-] (71. J. Kříž [-] ) , J. Kostera [-] (85. J. Buranyč [-] )

ŽK: 35. T. Šenk - 53. M. Šuhajík .
Hráči zápasu: O. Levák , Š. Kuzník .
Počet diváků: 43. Rozhodčí: ŽIDEK Aleš - MEIER Milan, HANEL Tomáš (N).