1.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

17. D. Gryz , 22. L. Staňo - 47. R. Mička , 82. R. Urban (p.)
23

Po poločase vedla Závada o dvě branky. Po pauze dokázaly Jakartovice srovnat.

Závada vedla o dvě branky

V Závadě se odehrával zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním diktovala tempo hry Závada. Ta se už ve 4. minutě po nahrávce Staňa dostávala do šance Kozlem, který ale velmi slabě vystřelil. V 8. minutě se dostaly do své jediné šance v prvním poločase Jakartovice, ale po nahrávce Koneczného přeloboval Urban brankáře Krajíčka i s brankou. O čtyři minuty se na šestnáctce uvolnil Staňo, jehož střelu pod víko vyrazil brankář Smolek na rohový kop. Závada šla do vedení po čtvrthodině hry, když se Staňo probil středem hřiště a našel vpravo zcela volného Gryze, který napálil nemilosrdně míč k tyči – 1:0. Pak dvakrát zahrával rohový kop Daniel Štefek. Z prvního skončil koníček Robina Vitáska nad brankou. Ve druhém případě hlavičkoval Staňo těsně vedle. Ve 22. minutě na rohu šestnáctky Staňo nazdařbůh plácl do míče a jeho šťastná střela propadla brankáři Smolkovi až do sítě – 2:0. Ve 26. minutě zahrával rohový kop opět Daniel Štefek, ale hlavička Staňa trefila na brankové hráče pouze spoluhráče. Poslední možnost prvního poločasu měl Daniel Štefek, ale jeho střela skončila mimo.

Jakartovice vyrovnaly

Ve druhé půli se obraz hry otočil o sto osmdesát stupňů. Nejdříve se sice objevil sám před Smolkem Daniel Štefek, ale pouze ho nastřelil. Dvě minuty po přestávce ale našel centr Hajduka na druhé straně hřiště Mičku, který z první mířil do protipohybu brankáře Krajíčka – 2:1. Tento okamžik byl zlomový, protože domácí, jako by se zalekli a přenechali volné pole Jakartovicím, jejichž převaha byla spíše platonická. V 74. minutě nebyl hostům uznán gól pro ofsajd, a tato situace hodně nadzvedla hosty ze židle, a vzbudila hodně emocí. Osm minut před koncem byl sražen ve vápně hostující kapitán Urban. Sám postižený pak na sebe vzal zodpovědnost a z penalty stanovil konečný resultát zápasu – 2:2. V závěru ještě mohly Jakartovice skóre otočit. Ale Urban po rohovém kopu nastřelil jen obránce a po něm Poštulka z pěti metrů přestřelil branku.

Jakartovice budou v posledním kole hostit Vávrovice. Závada jede do Štítiny.

TJ Sokol Závada
Aleš Očko (vedoucí): Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, kdy v tom prvním jsme byli lepší a vedli jsme o dvě branky, Hosté snížili po přestávce a to nás zlomilo, a pak byli lepší a ke konci srovnali. Mrzí nás ztracené body, ale bojujeme dále.

FK Jakartovice
Josef Martinka (trenér): Stále stejná písnička. Dostali jsme dva góly po chybách obránců, a celý první poločas byl katastrofa. Ve druhém jsme přeskupili řady, začali jsme hrát na tři obránce a byli jsme lepší. Snížili jsme a pak nám rozhodčí neuznal branku pro ofsajd, což nás nadzvedlo ze židlí. Nakonec jsme vyrovnal z penalty, tady si ymslím, že rozhočí komenzoval ten ofsajd. V závěru jsme mohli i vyhrát.

P. Krajíček [-] - L. Staňo [-] , M. Kozel [-] , M. Krupa [-] , M. Štefek [-] , M. Slončík [-] , D. Štefek [-] , V. Chříbek [-] , D. Gryz [-] , R. Vitásek [-] , P. Štefek [-] (70. D. Kubiš [-] )

J. Smolek [-] - J. Hlaváč [-] , R. Urban [-] , L. Martinka [-] (57. P. Heinzke [-] ) , V. Koneczný [-] , R. Mička [-] , M. Sváček [-] , O. Šimon [-] , M. Poštulka [-] , T. Matyáš [-] , J. Hajduk [-] (72. D. Filip [-] )

ŽK: 3. R. Mička , 53. O. Šimon .
Hráči zápasu: D. Gryz - M. Poštulka , O. Šimon , T. Matyáš .
Počet diváků: 35. Rozhodčí: KANIA Jaroslav - BUKOVSKÝ Josef, PRASEK Beno.