13.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

6. D. Thomas , 50. O. Surový , 59. D. Thomas , 75. D. Solný - 64. O. Haas , 78. M. Drápal
31

Komárov vedl o tři branky dvakrát. Litultovice vždy jen korigovaly.

Komárov vedl o jednu branku

V posledním zápase 13. kola přivítal Komárov na svém trávníku Litultovice. V úvodu zápasu zahrozili hosté, když střela Chovance na hranici vápna jen těsně minula tyčku. Hned z následného útoku si v 6. minutě vyměnili balon Thomas s Novákem, a prvně jměnovaný napřáhl z dvaceti pěti metrů a brankář Toporčák se marně plachtil za balonem - 1:0. V dalším průběhu se hra přelévala z jedné strany na druhou. Teprve ve 24. minutě hostující Haas si navedl míč do středu, ale pálil vysoko na Pelcovu bránu. Ve 28. minutě chyběl po nahrávce Solného krok Thomasovi k zakončení. Po půlhodině přinutil po tvrdé střela Haas Pelce k zákroku. Zbytek poločasu se už jen dohrál.

Komárov navýšil vedení

Ve druhé části se už hrála atraktivnější podívaná, Hned zkraje vysunul Šubert Solného, který z boku mířil vedle. Na druhé straně centr Čermína hlavičkoval nad bránu Chovanec. V 50. minutě odcentroval v nouzi skoro z brankové čáry Solný a Surový jeho centr prodloužil nohou do sítě - 2:0. Následné střely hostujícího Haase a po něm Tenglera nemířila do černého. Po hodině hry prodloužil nahrávku Pusche Novák na Thomase, který ze čtrnácti metrů tvrdou střelou překonal Toporčáka - 3:0. V 64. minutě se uvolnil hostující Cihlář, ale jeho střela jen orazítkovala tyčku. O minutu později presoval Böhm tak, že se míče zmocnil Haas a z dvaceti metrů vystřelil tak, že Pelc nestačil ani zareagovat - 3:1. Hosté pak ožili a Pelc musel v 75. minutě zasahovat proti střele Chovance. Po ní však následoval rychlý kontr domácích, když se Solný zbavil obránce a střelou na hranici šestnáctky zaskočil u tyče brankáře Toporčáka - 4:1. O tři minuty později po chybě domácí obrany vběhl do pokutového území Drápal a podél Pelce dostal míč do sítě - 4:2. Hosté pak vrhli síly do útoku a navýšit skóre mohl z rychlého brejku Solný, ale tomu se odvážně vrhl pod nohy Toporčák. A když v závěru vylapal střelu Chovance Pelc, připsal si Komárov tři body.

Komárov příští zápas hostí Dolní Životice. Litultovice jedou do Těškovic.

SK Komárov
Petr Pelc (brankář): Dnes to pro nás byly důležité tři body, protože se hrálo o šest bodů. Čekají nás teď tři těžké zápasy, ve kterých si myslím, že můžeme jen překvapit. Každopádně budeme chtít získat co nejvíc bodů, abychom měli klidnější jaro. I když nám dne chyběli tři hráči ze základu, tak ti co nastoupili, je adekvátně nahradili. Dnes si zaslouží pochvalu celý tým.

TJ Sokol Litultovice
Vítězslav Chovanec (hráč): Domácí byli lepší, a ze tří šancí dali tři góly, což rozhodlo. Pak jsme sice začali hrát, ale bylo už hodně pozdě. Moc jsme ztráceli balony a tak jsme dostávali branky.