12.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

Litultovice rozhodly v první části

25

Litultovice daly v první části dvě branky a po pauze si už výhru pohlídaly.

Litultovice vedly o dvě branky

Litultovice přivítaly v neděli na svém trávníku mužstvo z Melče. Litultovice měly vlažný vstup do zápasu a Melč si vypracovala několik šancí. Po Martínkově vysunutí se ukličkoval v dobré pozici Hoferek. Nevydařil se ani samostatný nájezd Chrena, kterého vylapal skvělý Toporčák. V 10. minutě se ujaly Litultovice vedení, když dostal ideální balon za obranu Cihlář, který se prokličkoval přes dobíhající obránce a s přehledem prostřelil Kleina – 1:0. Pak se hrál fotbal nahoru dolů se zajímavými šancemi na obou stranách. Za zmínku stojí nebezpečné střely hostující Machury. Pět minut před přestávkou se po standardce odrazil míč k Doleželovi, který jej přiklepl Ondřeji Haasovi, který se nerozpakoval a míč nechytatelně napálil na zadní tyč, kde s tečí o břevno zaplul do sítě – 2:0.

Litultovice výhru pohlídaly

Ve druhé části se snažily Litultovice hlídat své dvoubrankové vedení. Proto se více stáhly a vyrážely k rychlým brejkům do hostující obrany. Melč se snažila ze všech sil s výsledkem ještě něco udělat. Zahodila však několik nadějných šancí. Martínek se nedokázal prosadit proti Toporčákovi, který ho vychytal. Stejně se vedlo o chvíli později Chrenovi, který opět ztroskotal na Toporčákovi. Martínek rozehrál přímý kop na Machuru, který ale mířil vedle tyče. Dvakrát si vylámal zuby na Toporčákovi Hoferek. V závěru zápasu mohli domácí z rychlého brejku pojistit náskok, když prudká přihrávka Tenglera našla Böhma, který ale nastřelil jen tyčku. Domácí to ale mrzet nemuselo, protože si přispali důležité tři body.

Litultovice jedou příští kolo do Komárova. Melč bude hostit Těškovice.

TJ Sokol Litultovice
Jan Tengler (kapitán): Začali jsme zase poněkud vlažně, soupeř si dokázal vypracovat řadu zajímavých příležitostí, ale náš gólman byl vždy proti. Postupně jsme se dostali do zápasu a dokázali proměnit vypracované šance. Dnes rozhodla naše prvotní efektivita a neproměňování šancí hostů.

TJ Sokol Melč
Michal Martínek (kapitán): Za mě to byl remízový zápas, kdy jsme neproměnili moře šancí. Když nedáváme góly, těžko se pak sbírají body. Chtěl bych pochválit brankáře Toporčáka, který i když se štěstím hodně podržel svůj tým.

V. Toporčák [-] - M. Tengler [-] (79. D. Böhm [-] ) , O. Adamčík [-] (63. V. Chovanec [-] ) , O. Haas [-] , J. Čermín [-] (88. S. Konečný [-] ) , Š. Šťavík [-] , M. Šeuer [-] , R. Cihlář [-] , J. Tengler [-] , O. Doležel [-] , M. Borč [-]

M. Klein [-] - D. Matějek [-] , D. Schrom [-] , P. Kuča [-] , M. Maruszák [-] (84. J. Gašparik [-] ) - D. Ladner [-] (57. T. Švihálek [-] ) , M. Martínek [-] , D. Machura [-] (88. O. Wáleczek [-] ) , F. Mikulinec [-] (52. P. Hora [-] ) - O. Chreno [-] (82. L. Hruška [-] ) , J. Hoferek [-] -

Hráči zápasu: V. Toporčák .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: TOMEŠ Vítězslav - BUKOVSKÝ Josef, HRUBÝ Heinz.