12.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Těškovice přivodily Stěbořicím první prohru v sezóně

24

Těškovice po půli vedly o jednu branku. Pak Stěbořice vyrovnaly, ale Těškovice utekly pak o tři branky. V závěru už jen Stěbořice korigovaly.

Těškovice se ujaly vedení

Stěbořice si přijely pro první porážku v sezóně na umělou trávu do Těškovic. Začátek zápasu byly o něco lepší Stěbořice. Pozornost brankáře Lazeckého vyzkoušeli Graca, a po něm Jamnický. Těškovice reagovaly ve 12. minutě střelou Illíka nad hostující branku. Po čtvrthodině hry přímý kop stěbořického Jamnického vyrazil Lazecký na rohový kop. O pět minut později po rohovém kopu hlavičkoval nad hostující Paleta. Po dvacáte minutě se začala hra srovnávat. Nejdřívě zahrozil dvakrát domácí Vladimír Šenk. Pak i střela Matěje Krayzela skončila těsně mimo tři tyče. Domácí se dostali do vedení šest minut před pauzou, když po dlouhém autu Jedličky usměrnil míč do sítě hlavou Matěj Krayzel – 1:0.

Těškovice vedly i tři branky, Stěbořice už jen korigovaly

Druhý poločas začali opět lépe hosté. Podařilo se jim srovnat hned po pauze, když vyraženou střelu doklepl do brány Vojtěch Kramný – 1:1. Poté se třikrát projevil domácí důraz v zakončení. V 64. minutě po rohu Vavrečky orazítkoval tyčku Daniel Krayzel a následnou dorážku umítil do hostující kasy Illík – 2:1. O pět minut později přebral míč v mrtvém ofsajdu Vladimír Šenk, který udělal mazáckou kličku do středu a technickou střelou pokořil Štěpána Kramného – 3:1. Sedmiminutovku hrůzy pro hosty zakončil po střele Vavrečky, která skončila na břevně, a hlavičce Illíka, která rovněž zatřásla břevnem, důrazný Daniel Krayzel střelou do sítě – 4:1. Teprve za tohoto stavu Stěbořice opět přidaly. Stěbořice pak snížily v 77. minutě, když centr Šindeláře ze strany sklepl do branky Jamnický – 4:2. V hektické závěru zahodili za domácí šance Illík a Rek. Hosté nepokořili Lazeckého při příležitostech Burdy, Gracy a Jamnického. V samém závěru se ještě podařilo hostům snížit na konečných 4:3, když se po nahrávce Martina Fiedlera prosadil kapitán Šindelář – 4:3. Navíc se už hosté nezmohli a Těškovice si mohly připsat cenné tři body.

Těškovice jedou příští zápas do Melče. Stabořice přivítají v prestižním souboji Píšť.

TJ Sokol Těškovice
Martin Šenk (vedoucí týmu): Sehráli jsme kvalitní, vyrovnané a bojovné utkání s výborným technickým mužstvem soupeře. Rozhodl náš důraz v zakončení a střelecká pohotovost při vstřelení tří branek během sedmi minut druhého poločasu.

TJ Sokol Stěbořice
Ondřej Šumbera (trenér): Na rozdíl od minulých utkání, kdy jsme sice nehráli bůhvíjaký fotbal, ale dokázali jsme vyhrát, tak si myslím, že tentokrát jsme byli fotbalovější, ale nedokázali jsme své šance proměnit.

R. Lazecký [-] - J. Solnický [-] , M. Krayzel [-] (46. T. Rek [-] ) , V. Šenk [-] , V. Vavrečka [-] , D. Krayzel [-] (69. D. Juchelka [-] ) , J. Šenk [-] , P. Jedlička [-] , D. Illík [-] , L. Brož [-] , J. Krayzel [-] (89. V. Binar [-] )

Š. Kramný [-] - M. Josefus [-] , D. Burda [-] , V. Graca [-] , V. Kramný [-] (58. P. Fiedler [-] ) , O. Šmalec [-] , M. Jamnický [-] , M. Fiedler [-] , M. Paleta [-] , J. Šindelář [-] , M. Otipka [-]

ŽK: 31. J. Solnický , 63. D. Krayzel , 90. D. Juchelka - 30. V. Graca , 63. J. Šindelář .
Hráči zápasu: D. Illík .
Počet diváků: 65. Rozhodčí: KOPPERBERG Michal - KOMÁREK Milan, HRUBÝ Heinz.