11.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

Litultovicím zazpíval kanár ve Vávrovicích

23

Vávrovice přejely o šest branek Litultovice.

Vávrovice vedly o tři branky

Vávrovice na svém stadionu přivítaly v sobotním odpoledni mužstvo z Litultovic. Domácí družina zcela přejela hosty, kteří si v zápase nevypracovali ani jednu šancí, a byli spíš sparingpratnery domácích. Litultovice ale odolávaly až do 27. minuty. Domácí mezitím zazdili šance bratry Lichovníky a Schneiderem. První branku vsítily Vávrovice tedy až ve 27. minutě, když přihrávka Šenka brankově oslovila Jakuba Lichovníka, který nezaváhal a pokořil gólmana Toporčáka – 1:0. Pět minut před pauzou našla kolmice Šenka Leváka, který obstřelil Toporčáka – 2:0. Ještě do poločasu si oba spolupráci zopakovali a Levák tentokrát kolem brankáře poslal míč do kasy – 3:0.

Vávrovice daly další tři branky

I po přestávce se obraz hry na hřišti nezměnil Vávrovice nadále válcovaly bezzubé Litultovice. Pět minut po přestávce se míč po pěkné akci dostal až k Levákovi, jehož střela na zadní tyč se dostala, ještě s přispěním teče do hostující brány – 4:0. V 66. minutě si postavil míč po faulu na Jana Lichovníka k trestnému kopu Jakub Lichovník a výstavní střelou vymetl šibenici litultovické branky – 5:0. O dvě minuty později uzavřel účet zápasu Jakub Lichovník, který se zatáhl míč až do vápna a balon propasíroval do sítě – 6:0. V dalším průběhu zápasu zavraždili další šance Číp, Chryczyk, Pchálek a Jakub Lichovník. Neujaly se ani střely Šenka.

Vávrovice budou příští kolo hostit Komárov. Litultovice na svém hřišti přivítají Melč.

FK NOVA Vávrovice
Zdeněk Richlý (trenér): Po celý zápas jsme byli jasně lepší, ovládali jsme střed hřiště a do toho se zápas vyvíjel. Zase jsme ale neproměnili neskutečný počet šancí. Výhra je zasloužená.

TJ Sokol Litultovice
Jan Tengler (kapitán): Výsledek mluví za vše. Vávrovice byly jednoznačně lepší, my jsme byli spíše diváky.

O. Tesař [-] - J. Chryczyk [-] , M. Schoppik [-] , M. Číp [-] (72. O. Halátek [-] ) , J. Lichovník [-] , D. Klein [-] , J. Lichovník [-] , J. Morisch [-] (16. O. Levák [-] ) , V. Pchálek [-] , T. Šenk [-] (87. P. Váleček [-] ) , J. Schneider [-]

V. Toporčák [-] - M. Tengler [-] (68. J. Kreuzberger [-] ) , O. Adamčík [-] , L. Haas [-] , J. Čermín [-] , Š. Šťavík [-] (46. S. Konečný [-] ) , M. Šeuer [-] , M. Drápal [-] , J. Tengler [-] , O. Doležel [-] , O. Minarčík [-]

ŽK: 77. M. Šeuer .
Hráči zápasu: J. Lichovník .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: VRBA Martin - HENNIG Antonín, LAIFERT Jan (N).