Litultovice porazily trápící se Štítinu

23

Litultovice porazily Štítinu o tři branky.

Litultovice vedly o dvě branky

Litultovice, které minulý zápas dokázaly poprvé v sezóně vyhrát, přivítaly na svém hřišti Štítinu, která v sezóně ještě nevybojovala ani jeden bod. Hosté do branky místo Martina Vitáska nasadili tentokrát jeho jmenovce Davida, který jim minulou sezónu vychytal záchranu. Začátek zápasu byl rozpačitý z obou stran. Teprve po dvaceti minutách se začaly do tempa dostávat Litultovice a začaly přejímat taktovku hry. Domácí využili hned první šanci, když ve 26. minutě se na levé straně zálohy urval Drápal a poslal míč napříč vápnem, kde se k míči dostal Čermín a z první nedal hostujícím gólmanovi Davidu Vitáskovi žádnou šanci - 1:0. V další šanci domácích zamířil Ondřej Haas pouze do tyče hostující branky. Čermín o chvilku později nesklopil nárt a zamířil vysoko nad. Druhý gól vstřelil v závěru poločasu kuriózně litultovický Chovanec, který stinil u rohu golmanovi a bez vyskoku jej prehlavičkoval, když na něj mířil odražený balón - 2:0.

Litultovice vedení navýšily

Ve druhé části Litultovice v pohodě hlídaly náskok a opařená Štítina se prakticky na nic nezmohla. Domácí pak pojistili svůj náskok v 53. minutě, když si hostující obránce Lehnert a brankář David Vitásek dávali tak dlouho přednost, až tam, vběhl presující Čermín, vzal oběma míč a v poklidu zametl balon do opuštěné štítinské branky - 3:0. Ve zbytku utkání si už domácí spíše hlídali svůj náskok a zaslouženě tak dokráčeli ke druhé výhře v této sezóně. Štítina je nadále bez bodu a situace se pro ní stáva pomalu kritická.

Litultovice jedou příští kolo do Závady. Štítina bude hostit silné Stěbořice.

TJ Sokol Litultovice
Ondřej Doležel (hráč): Dnešním zvládnutým zápasem jsme potvrdili vítězství z Vřesiny a tím snad i stoupající formu, kterou bychom rádi prokázali i v dalších zápasech. Za dnešní super výkon a zasloužené vítězství děkuji celému týmu!

TJ Tatran Štítina
klubový web: Nám se dnes zhola nic nedařilo.Zažili jsme zápas "blbec". Snad černá kočka přeběhla přes hřiště?

Počet diváků: 65. Rozhodčí: ČECH Zdeněk - HENNIG Antonín, BUKOVSKÝ Josef.