8.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

15. P. Boček , 39. V. Čech , 62. M. Pešek , 66. M. Boháč , 90. F. Rončka - 64. L. Staňo
22

Vřesina v derby vyhrála o čtyři branky.

Vřesina dala dva góly

Vřesina zaslouženě v derby porazila Závadu na svém hřišti. Už po třech minutách odcentroval Boček zleva na Boháče, který si udělal dva obránce a napálil balon do gólmana Krajíčka. O pět minut později zastavila Bočka hostující defenziva. V 10. minutě centr Boháče na Bočka uzmul rychleji brankář Krajíček. Domácí šli do vedení po čtvrthodině hry, když centr Boháče zatloukl hlavou do sítě Boček – 1:0. Vzápětí hlavičkoval vřesinský Villaschek nad bránu. Po půlhodině hry se opět neprosadil Boček. Ve 34. minutě zahrával roh Pešek, míč se dostal ke Strakošovi, který mířil jen do brankáře a z následné dorážky Lichovník přestřelil branku. Pět minut před přestávkou zakroutil Villaschek trestný kop na Čecha, který neměl problém umístit balon na určené místo – 2:0

Vřesina vedení navýšila

Ve druhé části se moc obrázek hry nezměnil a Vřesina nadále měla převahu. Do šancí se ale dostávala i Závada. V 51. minutě zleva našel Balon Gryze, jehož pokus vytáhl Lampart mimo branku. O minutu později na druhé straně zamířil Boček jen do brankáře Krajíčka. Po hodině hry našel Boček ve vápně Boháče, který prodloužil na Peška a ten v pohodě uklidil balon do kasy – 3:0. Hosté se na chvíli vrátili do zápasu o čtyři minuty později, když rohový kop Daniela Štefka přistál na hlavě Staňa a ten byl nekompromisní – 3:1. V 65. minutě Vřesina Peškem jen nastřelila břevno. V 67. minutě se chopil ve středu hřiště míče Rončka, který nahrál Bočkovi, jenž obešel tři hráče a zavěsil – 4:1. V 73. minutě mohla Závada snížit, ale Daniel Štefek mířil jen do břevna. Hned vzápětí na druhé straně po rychlém kontru a akci pěti vřesinských hráčů na brankáře, orazítkoval Rončka pouze tyčku. V poslední minutě ještě Boček našel Rončku, který upravil po sporné situaci zavánějící ofsajdem na konečných 5:1.

Vřesina jede příští kolo do Vávrovic. Závada bude hostit Litultovice.

TJ Vřesina
Ondřej Teichmann (vedoucí týmu): V prvním poločase jsme jasně dominovali na hřišti a vypracovali jsme si několik vyložených šancí, které jsme buď spálili nebo gólman vychytal. V celém poločase jsme jasně dominovali. Ve druhem poločase jsme kontrolovali hru a dokráčeli jsme ke třem bodům, a stále jsme nechali taktovku hry na naši straně. Nechali jsme Závadu se více rozehrát po našich individuálních chybách v průběhu pěti minut druhého poločasu.

TJ Sokol Závada
Aleš Očko (vedoucí týmu): Domácí byli po celý zápas rychlejší, dravější, vypracovali si více šancí a po zásluze si připsali tři body.