7.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

10. M. Pešek (p.) , 33. M. Pešek (p.) - 12. O. Haas (p.) , 82. O. Haas , 87. R. Cihlář
27

Vřesina šla dvakrát do vedení, ale Litultovice v závěru zápas otočily.

Vřesina proměnila dvě penalty, Litultovice jen jednu

Vřesině se letos doma nedaří a stoprocentně toho dokázaly využít Litultovice, které poprvé v sezóně dokázaly vyhrát. V první poločase si příležitosti vypracovaly obě družiny. Litultovice byly ale nedůrazné v koncovce nebo je vychytal domácí brankář Lampart. Za domácí se v úvodu dvakrát zastřeloval Boček, ale v obou případech branku přestřelil. V 10. minutě byl faulován v pokutovém území aktivně hrající Boček a Pešek s přehledem proměnil pokutový kop - 1:0. O dvě minuty později se šikovně proháčkoval do domácího vápna litultovický kapitán Jan Tengler a z penalty se nemýlil Haas - 1:1. Možnost znovu domácím vrátit vedení měl Boháč a po něm Lichovník, ale oba mířili těsně vedle. Domácí tak šli do vedení znovu po penaltě, kterou proměnil opět Pešek a faulován byl tentokrát Boháč - 2:1.

Litultovice otočily skóre v závěru zápasu

Druhou půli začala lépe Vřesina. Ve 47. minutě vybojoval míč Boček, který ho následně poslal na Peška, který svůj samostatný nájezd zahodil. V 58. minutě sice Lichovník dopravil balon do sítě, ale gól nebyl pro ofsajd uznán. Po hodině hry si před prázdnou brankou dávali přednost Boček s Lichovníkem tak dlouho, až prováhali okamžik k zakončení. Poté se hra začala vyrovnávat, domácím nejprve zahrozil dalekonosnou střelou Haas. Střela ale skončila pouze na břevně. V 72. minutě odcentroval z pravé strany Boháč a Boček mířil vedle. Druhé varování poslal domácím Haas, když z přímého kopu rozezvučel břevno. Domácí ani toto varování nebrali vážně a v 82. minutě poslal střídající Konečný balon na Haase, který potvrdil pořekadlo do třetice všeho dobrého a prostřelil Lamparta - 2:2. Aby toho nebylo málo tak za pět minut se Haas změnil v nahrávače, když přihrál míč Cihlářovi, který zajistil hostům první tři body v sezóně - 2:3. V závěru zápasu se ještě hostům nešťastně zranil Raschka, kterému naše redakce přeje brzký návrat na trávníky.

Vřesina v příštím zápase hostí Závadu. Litultovice přivítají Štítinu.

TJ Vřesina
Ondřej Teichmann (vedoucí týmu): V dnešním utahaném a nepřesném utkání, ve kterém jsme dělali osobních chyby, jsme si díky tomu zkomplikovali cestu a prohráli našimi chybami a laxnosti, a to ještě můžeme děkovat našim břevnům. Třetí gól byl jako na stříbrném podnose, kdy jsme jim udělali prostor a dodali směrovky kudy jít.

TJ Sokol Litultovice
Jan Tengler (kapitán): Dnešní zápas byl už zase o něco lepší. Místy už to bylo i fotbalové. Zápas se nám nakonec podařilo otočit a myslím si, že zcela zaslouženě. Chci moc poděkovat všem v týmu, pro nás hodně cenné body. Bohužel přišlo další zraněn. Všichni přejeme Honzovi Raschkovi brzké uzdraveni!