1.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2019-2020

--

--

Veselá udolala Slavkov pd Hostýnem

16

Na Veselé se v nedělním odpoledni představil celek ze Slavkova pod Hostýnem. Domácím zatím nevychází podzimní část podle představ a proti týmu z pod Hostýna chtěli bodovat naplno. Začátek utkání se nesl ve znamení divoké přestřelky a po dvaceti mnutách padly hned tři branky. Ve druhé půli si domácí hlídali cennou výhru, hostím byl navíc vyloučen Šimčík.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili dvě branky, hosté jednu

"Hrozilo, že  z posledních  pěti zápasů podzimu budeme mít jako jediní nulový bodový zisk a Černého Petra celou zimu. Do týmu se ale podařilo dostat na tento zápas motivaci a kluci zápas opravdu odjezdili. Nehrajeme samozřejmě ještě jako Barcelona, ve hře je strašně moc chyb, ale srdíčko tam bylo a taky snaha se s výsledkem i soupeřem poprat.  Všem  14ti  klukům, kteří zasáhli tentokrát do hry je třeba poblahopřát, snažili se.  Zápas začal téměř ideálně. V sedmé minutě 1:0 po akci mladého útočníka Miroslava Záhořáka a jeho  první gól v I.B třídě. Ve 14.minutě domácí kanonýr Petr Dlouhý zvyšuje na 2:0 a domácí se tlačili do dalších zakončení, které volaly po gólu. Jenže v 19. minutě zatoulanou střelu z dálky Radka Ponížila brankař Petr Červenka neudržel v rukavicích a hosté snížili na  2:1  a najednou jich bylo plné hřiště," hodnotí první dějství činovníci z Veselé.

Ve druhé půli už branka nepadla

"Oba týmy se snažily hrát dopředu a po zbytek zápasu jen těžko si vsadit, na kterou stranu  branka padne. Byly víceminutové pasáže, kdy byl lepší Slavkov, v jiné minuty zase zle zatápěla hostům Veselá. Zejména kolem  60.minuty, kdy ještě hosté hráli kompletní měla Veselá několik šancí utkání rozhodnout, ale hosty v této pasáži  výrazně podržel brankař  Lukáš Neradil. V 77. minutě dostal za protesty ČK  hostující  Petr Šimčík, ale nebyla to pro Veselou žádná velká úleva. Rozdíl jednoho muže v poli se ztrácel a Veselá se dál strachovala o výsledek. Vyrovnání dokonce i přišlo po chybné rozehrávce gólmana, ale dva útočníci Slavkova sami na malém vápně zazmatkovali a jeden druhého vystavili do ofsajdu.  Utkání hodnotíme jako zasloužené vítězství domácích, celkově by se dalo říct, že Veselá byla lepším týmem, ovšem jednoznačné to nebylo. Veselá se zase vracela k chybám, které provázely celý její podzim a spokojenost s třemi body je tu značná", viděli průběh utkání veselští funkcionáři.

TJ Sokol Veselá
Zdeněk Kučera, sekretář: Radost z půlsezóny jsem si užil vloni a předloni, když jsme nahráli za podzim kolem 25 bodů. Dnes je to jen radost z vítězství, které přináší naději, že by to na jaře mohlo být lepší. Ale jen za předpokladu, že o tom nebudu přemýšlet sám, ale celý tým a podřídí tomu i svůj přístup k zimní přípravě.

TJ Slavkov pod Hostýnem
Jiří Pavlica, hráč: Začátek zápasu jsme hrubě zaspali. Vlastními chybami jsme dostali dva rychlé slepené góly a tím nás nejspíš stály i body v zápase. Sice do poločasu jsme stihli ještě snížit, ale to bylo vše. Nedařilo se nám moc v kombinaci a měli jsme špatný přechod do útoku. Jinak zápas byl vyrovnaný, prohráli jsme si ho sami po našich chybách. Výkon rozhodčích byla ostuda, katastrofa..

P. Červenka [-] - O. Tkadlec [-] , J. Žaludek [-] (89. M. Střílka [-] ) , P. Dlouhý [-] (39. O. Ševčík [-] ) , D. Sokol [-] , M. Záhořák [-] , J. Červenka [-] , M. Čoček [-] , M. Bodlák [-] (66. S. Szivák [-] ) , T. Pavel [-] , T. Dujka [-]

L. Neradil [-] - - F. Kostov [-] , P. Šimčík [-] , O. Grygar [-] , P. Darebníček [-] (82. A. Čuba [-] ) , R. Ponížil [-] , P. Krajcar [-] , J. Krajcar [-] , M. Kužel [-] (72. J. Čačala [-] ) , Z. Sadil [-] , J. Pavlica [-]

ŽK: 28. M. Záhořák , 74. J. Červenka , 77. D. Sokol , 88. O. Ševčík - 34. P. Krajcar , 45. M. Kužel , 45. P. Šimčík , 51. Z. Sadil . ČK: 77. P. Šimčík .
Hráči zápasu: M. Záhořák - L. Neradil .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: NUC Jiří - ČÍŽ Roman, DOSTÁLEK Josef.