11.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2019-2020

--

--

25. J. Kadlík , 31. P. Janča , 66. M. Pavelka , 75. D. Dlouhý - 27. J. Žaludek , 52. J. Žaludek , 60. T. Dujka (p.)
16

Louky si v minulém kole přivezly cennou výhru z Holešova a tu chtěli potvrdit i v utkání s Veselou. V prvním dějství byli o branku lepší domácí fotbalisté. Hosté ve druhém poločasu dokázali srovnat. Poté je zkušený Dujka dokonce poslal z penalty do vedení. Závěr ale patřil domácímu celku, který dvěmi trefami utkání otočil ve svůj prospěch.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili dvě branky, hosté jednu

"Do Louk jsme přijeli napravit si reputaci po domácím laxním výkonu minulý víkend proti Tečovicím. Ale, že to nebude jednoduché  se dalo tušit z toho, že domácí naopak minulý týden přivezli nečekané body z Holešova a my navíc museli v sestavě nahradit další čtyři chybějící jména.  Už se nám tedy protočilo v sestavě  na podzim  27  jmen, strašný číslo na I.B třídu. Nemít dorost a B tým, není mi jasné kdo by u nás letošní podzim dohrával. Zápas jsme nezačali špatně, i když se více hrálo na naší polovině. Kluci bojovali a přišly i šance. Tu největší dotáhl až do góla  Tomáš Pavel, když si  z pozice stopera naběhl za obranu  na dlouhý  míč od Tomáše Dujky a zcela nepokrytý u zadní tyče skóroval. Byl ovšem odmávaný a odpískaný ofsajd. Kuriozita, stoper v ofsajdu. V LM by mne to nepřekvapilo, tady docela jo. Ale od střídaček těžko hodnotit ofsajdovou pozici. Přišla ale  25.minuta, nebyli jsme dostatečně důrazní  v malém vápně a místo razantního odkopu přišlo zakončení od Kadlíka a domácí šli do vedení. Radovali se ale jen 2  minuty a Jan Žaludek svůj návrat do základu po zranění oslavil svým prvním podzimním gólem. Ani veselským nevydržela euforie dlouho. Po několika minutách křižný centr našel celou volnou veselskou levou stranu a nebezpečí už  hosté neuhasili. Kanonýr Janča se prosadil a domácí si vzali vedení zpět", hodnotí první dějství činovníci z Veselé.

Domácí dokázali strhnout vítězství na svoji stranu

Ivo Malota, trenér Louk: „Byli jsme v souboji s Veselou lepší na baloně, Veselá byla oslabená. Dvakrát jsme vedli 1:0 a 2:1, ale po dvou našich chybám hosté otočili na 2:3. Trochu jsem prostřídal sestavu o živější chlapy a výsledek jsme zase otočili na svou stranu. Vítězství jsme si zasloužili, byli jsme lepší na balonu i v zakončení. Získali jsme v duelu s Veselou tři body, které jsme už nutně potřebovali, abychom zůstali v kontaktu s týmy nad námi. Uvidíme, jak to bude pokračovat dál.“

"Do druhého poločasu nasadila Veselá dalšího útočníka a znovu se tlačila dopředu. Vidinu bodů  přiblížil Veselé znovu Jan Žaludek když hned v 52.minutě krásnou střelou z dálky pod břevno nedal  gólmanovi Neubauerovi šanci. Útočné minuty přinesly Veselé dokonce i vedení, když  v 60.minutě po faulu na Petra Dlouhého přesný rozhodčí Dokoupil ukázal na penaltový  puntík. Exekuce se ujal Tomáš Dujka a nemýlil se. Veselá šla do vedení 3:2. Že zápas ještě Veselá nakonec prohraje, na to bych si určitě nevsadil. Ale stalo se. Domácí trenér Malota měl šťastnou ruku při střídání, když ukázal v 65.minutě na Pavelku a v 72.  minutě na Davida Dlouhého. Oba mladí důrazní ofenzivní hráči trenérovi splatili důvěru. Ten první hned po minutě na hřišti, druhý ke skórování potřeboval minuty tři. Opařená Veselá zničená vlastními chybami a bez možnosti vypomoci si čerstvými silami ze střídačky se už na další obrat ve skóre nezmohla a z Louk odjela bez bodů, viděli druhé dějství funkcionáři TJ Sokol Veselá.

SK Louky
web SK Louky:

TJ Sokol Veselá
Zdeněk Kučera, sekretář: Body v Loukách byly dnes velmi blízko. Ještě v 66.minutě jsme vedli 3:2, ale vlastními individuálními chybami jsme se v dalších minutách o lepší výsledek a body připravili.