8.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2019-2020

--

--

Marcel Vaňhara rozhodl dvěmi brankami o výhře Chropyně v Kostelci u Zlína

17

V Kostelci u Zlína se představil celek z Chropyně, který v minulém kole získal první výhru s hulínskou Admirou. A že ta výhra nebyla náhodná, dokázali Hanáci i na Zlínsku. Domácí sice poslal Krhůtek v první půli do vedení, Marcel Vaňhara však zanedlouho vyrovnal. Stejný hráč utkání po hodině hry rozhodl, v závěru byl hostím ještě vyloučen Machů.

V první půli padlo po jedné brance na každé straně

Fotbalisté z Kostelce u Zlína vydolovali v posledním kole dva body v Loukách a ty chtěli potvrdit v duelu s lepšící se Chropyní. Ta si v minulém kole vyšlápla v hanáckém derby na favorizovanou hulínskou Admira a vyprovodila ji třemi brankami. Začátek utkání byl opatrný, nerovný terén nedovoloval přesnější kombinaci a tak se hrálo víceméně mezi šestnáctkami. Jako první se radovali z branky domácí, kdy se ve 34. minutě prosadil Krhůtek. Vedení domácího týmu ale mělo jepičí život, neboť o tři minuty později srovnal Vaňhara. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:1. Ve druhém dějství pokračovala hra plná nepřesností, po hodině hry však udeřil Vaňhara podruhé a hosté cennou výhru uhájili až do konce.

Hosté dokázali strhnout výhru na svoji stranu

Aleš Polášek, sekretář Chropyně: „Hrálo se na velmi nekvalitním povrchu a proto utkání moc fotbalové krásy nepobralo. Byli jsme celou dobu vice na míči, navíc jsme k tomu přidali i bojovnost. A protože Vaňhara dvě ze tří svých šancí proměnil, odvezli jsme si zaslouženě tři body.“ Domácí Kostelec u Zlína sice šel do vedení, ale Chropyni se podařilo otočit vývoj utkání. Hanáci tak ukázali, že jejich výsledek s hulínskou Admirou nebyl náhodný a do budoucna s nimi musí soupeři v 1. B třídě skupině B znovu počítat. Domácí zůstávají bez bodového zisku, zabojovat musí v dalším utkání, které odehrají na horké půdě v Jaroslavicích a budou netrpělivě čekat na návrat do sestavy kanonýra Novotného.

TJ Sokol Kostelec-Zlín
facebook Kostelce u Zlína: Tentokrát jsme se doma museli obejít bez bodového zisku, hosté byli efektivnější v zakončení.

FK Chropyně
facebook Chropyně: Vyrovnané utkání rozhodla střelecká potence Vaňhary, který nám dvěmi trefami zajistil výhru.

M. Křížek [-] - H. Dvořák [-] (37. J. Houšť [-] ) , P. Velikovský [-] , J. Kolář [-] , M. Staněk [-] - P. Bačák [-] , R. Korvas [-] , J. Krhůtek [-] , P. Soška [-] - L. Bahulík [-] , P. Dočkal [-]