8.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2019-2020

--

--

Lídr tabulky z Březnice se na výhru se Slavkovem pod Hostýnem hodně nadřel

17

V Březnici se představil celek ze Slavkova pod Hostýnem, který umí být nepříjemným protivníkem. V prvním poločasu se diváci na Březnici branky nedočkali. Domácí se prosadili až ve druhé půli, nejprve se trefil Kamenčák a po hodině hry přidal druhou trefu Daníček. Hosté snížili Šimčíkem, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

V první půli branka nepadla

Vlastislav Kadlčák, sekretář Březnice: „V prvním poločase byl k vidění vyrovnaný fotbal. Lépe začali domácí a první šanci si v 10. minutě vytvořili Kamenčákem. Hosté odpověděli nebezpečnou hlavičkou v podání Pavlici, který si naběhl na rohový kop, ale v šanci minul. Březničtí si vytvořili optickou převahu. V zakončení však nenacházeli klid. V největší šanci prvního poločasu se ocitl hostující Grygar, ale svůj sólový nájezd trestuhodně zahodil. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu a do druhé půle bylo ješrě všechno otevřené.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili dvě branky

Druhý poločas už přinesl i gólové situace. Skóre otevřeli v 51. minutě domácí. Když vystihli špatnou rozehrávku hostí a střelu vyraženou brankářem doklepl Kamenčák. O 10 minut později už to bylo 2:0 když technickou střelou k tyči se zaskvěl Kozel. Hosté však zvýšili obrátky a v 73. minutě zásluhou Šimčíka snížili. Do konce zápasu se hosté tlačili do vyrovnání, ale domácí výsledek ubránili. I nadále tak zůstávají v čele tabulky.

"Zápas jsme začali solidně. První poločas jsme byli lepším mužstvem na hřišti, měli více ze hry a vytvořili si více příležitostí ke vstřelení branky. Bohužel, jsme žádnou neproměnili. Domácí nejvíce hrozili ze standardek na krátkém hřišti, gól ale také nepadnul a tak se šlo o poločasu za bezbrankového stavu do kabin. Druhý poločas jsme nejspíš zůstali hlavama někde v kabině, byli všude pozdě, bez pohybu a nápadu. Kvůli druhému poločasu, který jsme totálně prospali, jsme přišli nejspíš minimálně o bod. Snad se ponaučíme", hodnotí duel činovníci Slavkova p/H.

SK Březnice
facebook Březnice: Po vyrovnané první půli jsme dokázali ve druhém dějství strhnout vítězství na svoji stranu.

TJ Slavkov pod Hostýnem
Jiří Pavlica, hráč: První poločas jsme si vytvořili řadu šancí, které jsme ale neproměnili. Druhý poločas už nebyl u naší strany tak kvalitní a domácí potrestali naši pasivitu.