5.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2019-2020

--

--

--

18

Fotbalistům Veselé vůbec nevyšel vstup do utkání s nováčkem soutěže z Kostelce u Zlína a již ve 22. minutě prohrávali o dvě branky. Ještě do půle se však podařilo domácím srovnat krok. O osudu utkání nakonec rozhodl hrající trenér domácího celku - Tomáš Dujka.

V první půli padly hned čtyři branky

Prohrávat v 22. minutě  0:2? To vadí !!! Zvláště když v 1. kole jsme prohrávali  0:2  v 28. minutě, ve 2. kole  v 35. minutě a ani ve třetím kole to nebylo o nic lepší, ve  23. minutě jsme už dostali gól na  2:2.    Tato zkušenost z letošního  srpna a nula vítězství na kontě, to nevěštilo nic dobrého. Kluci se ale hecli a Petrovi Dlouhému se podařilo prokličkovat již po třech minutách na velkém vápně do střelecké pozice a střelou pod víko zavelel na steč. Veselá postupně přebírala otěže hry a ještě do poločasu připravil Petr Dlouhý pro Tomáše Dujku vyrovnání. Pozitivně pro  Veselou začal i druhý poločas, když v 50. minutě vyrobil při rozehrávce hrubici  gólman Fišer, kterou zkušeně využil  opět Tomáš Dujka a Veselá šla do vedení.

Domácí dokázali strhnout vítězství na svoji stranu

Druhý poločas se sice hrál v režii Veselé, ale šance na vstřelení gólu byly na obou stranách. Na straně Kostelce budil obavy při všech standardkách dvoumetrový Dvořák, z každé pozice  zakončoval také Radek Novotný, aktivní byl i Petr Dočkal, který odehrál řadu sezón právě zde na Veselé. Veselou táhli vedle obou střelců (Dujka a Dlouhý) zejména příkladně bojující Mir. Čoček a vzadu dnes  bezchybný veterán Tomáš Pavel.  Nešlo si nevšimnout v sobotním dusném počasí také věkového složení hostujícího Kostelce. Bylo obdivuhodné, že tým s věkovým průměrem nad  35  let byl  schopen utkání v tomto počasí zvládnout až do samého závěru. Hlavní rozhodčí avizoval nadstavení o  pět  minut díky občerstvovácí přestávce a udělování karetních trestů v závěru utkání a po celou tuto dobu byl výsledek zápasu stále na vážkách. Nicméně domácí už první letošní první vítězství ubojovali.

TJ Sokol Veselá
Zdeněk Kučera, sekretář: Pro další práci v klubu jsme už potřebovali bodovat za tři body. Další domácí ztráta už by byla nepříjemná a vytvářela by na nás všechny zbytečný psychický tlak. Jsme proto moc rádi, že se týmu podařilo zápas otočit a můžeme se v pohodě připravovat na další mistrovská utkání. Už to další nebude vůbec jednoduché, zajíždíme na Mladcovou, která se dnes na nás byla v 5-6 lidech podívat...