3.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2019-2020

--

--

Slavkov pod Hostýnem po roce znovu loupil v Loukách

16

Okřídlené rčení "do roka a do dne", mohlo platit i v dalším souboji fotbalistů z Louk a Slavkova pod Hostýnem. Hosté zde v posledním duelu vyhráli 7:1 a na svého soupeře si věřili. Po půli vedl tým z pod Hostýna o dvě branky, kdy se střelecky prosadil Ponížil. Domácí snížili kanonýrem Jančou, hosté ale dali v závěru výsledku definitivní podobu.

Hosté dokázali vstřelit dvě branky

Do Louk jsme přijeli v oslabené sestavě. První poločas jsme byli lepším týmem a vytvořili si několik šancí. Domácí jsme jasně přehrávali a my jsme toho využili. To se dvakrát frefil Radek Ponížil. Louky akorát hrozily ze standardních situacích, ty jsme si ale vcelku pohlídali. Druhý poločas už tak z naší strany kombinační fotbal nebyl. My jsme zaspali prvních patnáct minut, čehož domácí využili a zkušený Petr Janča dostal míč do sítě. Bylo to spíš o bojovností.  Ke konci zápasu se domácí  vysunuli do útoku a my přidali třetí gól, jako pojistku a rozhodli tak o své výhře. V okleštěné sestavě body z Louk určitě bereme všemi deseti", hodnotí duel činovníci Slavkova pod Hostýnem.

Hosté dokázali náskok uhájit

Tomáš Malota, asistent trenéra Louk: „My jsme se tlačili, měli jsme převahu, ale nebezpečnější do útoku byl soupeř. A když jsme se dopustili dvou individuálních chyb v obraně, prohrávali jsme 0:2. V poločase jsme udělali změny, snížili jsme gólem Janči, ale po vstřelené brance jsme zase přestali hrát. Nebyla už šance. Soupeř si to zkušeně pohlídal. Bylo to šťastné, ale zasloužené vítězství soupeře,. Tři body tak putují stejně jako v uplynulé sezóně do Slavkova pod Hostýnem.“