2.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2019-2020

--

Lužkovice zvládly zápas s Chropyní na jedničku

8. A. Rudl , 15. M. Paták , 55. J. Král - 47. M. Grmela
18

Lužkovice nastoupily oslabeny o Ivo Světlíka, který je ještě na dovolené a nejlepší střelec posledních ročníků Polepil z rodinných důvodů se přestěhoval do Přerova a hraje v Troubkách. Přesto domácí celek dokázal na nepříjemného protivníka vyzrát a bere první letošní body.

Domácí celek šel do dvoubrankového vedení

Domácí začali zápas ve velkém stylu a brzy šli do vedení, když Škrabal v 8. minutě přesným pasem po křídle uvolnil dorostence Rudla. Ten šel sám na brankáře Loučku, který jeho střelu vyrazil, ale i z těžkého úhlu se Rudlovi podařilo skórovat. Další šanci domácích v 15. minutě vyrazil opět nejlepší hráč hostů brankář Loučka na roh. Z následného rohového kopu si na centr naběhl obránce Paták a hlavou zvýšil na 2:0. Další tutovku domácích opět zlikvidoval brankář hostů, když Škrabalovu hlavičku k tyči zázračně vytěsnil na roh. Domácím patřilo prvních 30 minut, hosté v závěru poločasu se častěji dostávali na dostřel domácí branky. A mohli se dočkat i kontaktního gólu, ale brankář Jenček střelu po zemi vykopl takřka z brankové čáry na roh.

Ve druhé půli padlo po jedné brance na každé straně

Hosté se kontaktního gólu přece jen dočkali hned po přestávce ve 47 minutě.  Grmela z půlky hřiště prošel až před brankáře Jenčeka a prudkou ranou snížil na – 2:1. Hrálo se nahoru-dolů, hra se přitvrdila, na což doplatil hostující Stratil, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. Domácí si výsledek pojistili v 55 minutě, když po závaru před bránou hostů se nejlépe orientoval Král a zvýšil na konečných 3:1 pro domácí. "S určitými obavami jsme očekávali vstup do nové sezóny. Obavy byly zbytečné. Ve středu pole podal výborný výkon dorostenec Adam  Rudl. V naší obraně s přehledem hrál  Miroslav Čala a v útoku Jiří Král. U hostů jednoznačně nejlepší brankář Loučka", hodnotí duel spokojení fotbaloví činovníci Lužkovic.

FK Lužkovice-Želechovice
Jiří Ždanov, činovník: Před utkáním jsme měli menší strach o výsledek, Ivo Světlík je na dovolené a nejlepší střelec posledních ročníků Polepil z rodinných důvodů se přestěhoval do Přerova a hraje v Troubkách. Obavy byly zbytečné a po výborném výkonu si připisujeme tři body.

A. Jenček [-] - P. Čekal [-] , J. Škrabal [-] , J. Novotný [-] (81. J. Hamrlík [-] ) , A. Rudl [-] (68. M. Šuba [-] ) , J. Král [-] , V. Tichý [-] , T. Krejčí [-] , M. Paták [-] , P. Novák [-] , M. Čala [-]