13.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Holešov v místním derby dokázal z Bystřice pod Hostýnem dovézt výhru na penalty

30. D. Krajcar (p.) , 36. L. Juhas - 40. Z. Horák , 74. V. Matulík
10

Fotbalisté Holešova zajížděli k dalšímu utkání do nedaleké Bystřice pod Hostýnem a místní derby přilákalo dvě stovky fanoušků. Domácí tým v prvním dějství poprvé udeřil po půlhodině hry. Vzápětí domácí přidali druhou branku. Hosté nesložili zbraně a do půle ještě snížili. V závěru Holešov vyrovnal a dařilo se mu i v penaltové loterii.

Hostující celek šel v první půli do vedení

Jindřich Lehkoživ, trenér Bystřice p. H.: „Vzhledem k průběhu asi zasloužená remíza v normální hrací době. I když mě mrzí, že jsme ztratili dvoubrankové vedení. Za stavu dva nula ukázal Holešov svou kvalitu a dokázal vývoj utkání otočit. Obě mužstva vytvářela šance především ze standardních situací, po kterých padly tři branky. Já jsem zklamaný z výkonu a hlavně nasazení některých našich hráčů, tak se v derby o body nehraje. Musíme se pokusit ve dvou zbývajících venkovních utkáních konečně bodovat.“

Hosté dokázali srovnat

Petr Křížek, asistent trenéra Holešova: „Do zápasu vstoupila obě mužstva opatrně. Bylo vidět, že nikdo nechce udělat v derby zbytečnou chybu. Bohužel jsem ji udělali první pravě my. Po faulu v pokutovém území se Bystřice dostala z penalty do vedení. Šance se vytvářely na obou stranách po celý první poločas, ve kterém domácí zvýšili na 2:0. Nicméně naši hráči ukázali velmi dobrou kvalitu a do přestávky snížili. O poločase jsme si řekli co je potřeba zlepšit a dokázali jsme zápas vyrovnat. Ke konci jsme měli ještě několik šanc , ale stav zůstal v normální hrací době 2:2. V penaltovém rozstřelu nás hodně podržel brankář Janalík a dva pokusy chytil a my jsme si z derby odvezli zaslouženou výhru.“