6.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Napajedla v závěru otočily duel s Bystřicí pod Hostýnem

81. M. Hudák , 84. Z. Zimčík - 45. D. Ondroušek (p.)
13

Nováček z Napajedel hostil celek z Bystřice pod Hostýnem, který nehraje v poslední době v optimální formě. Přesto dokázali jít v závěru první půle hosté do vedení. Domácí se pokoušeli ve druhém poločasu vyrovnat, což se jim podařilo až v samotném závěru. O chvíli později dali i vítěznou branku a berou tak tři body.

Hosté dali branku do šatny

Josef Pospíšil, trenér Napajedel: „Nebylo to pro nás vůbec jednoduché, a i když jsme si v prvním poločase vypracovali gólové šance, tak jsem jej prohráli 0:1. Inkasovali jsme totiž gól do šatny z pokutového kopu. Hosté v po změně stran bránili náskok a podnikali nebezpečné brejky, bylo těžké se do zhuštěné obrany prosadit. Podařilo se nám to až v závěru utkání, kdy se v 82. minutě konečně trefil Hudák a tři minuty po něm rozhodl Zimčík. Tady musím jednoznačně své mužstvo pochválit za obrovskou bojovnost a snahu utkání otočit, což se podařilo a důležité tři body zůstaly doma.“

Domácí dokázali strhnout vítězství na svoji stranu

Jindřich Lehkoživ, trenér Bystřice p. H.: „Ve vyrovnaném prvním poločase jsme se ujali vedení před přestávkou z penalty Ondrouškem po faulu na Kubíka. Začátek druhého dějství se podobal tomu prvnímu, obě mužstva si vytvořila nějaké náznaky šancí, které ale ke vstřelení branky nevedly. Postupem času nás domácí začali přehrávat ve středové řadě a hrozili nebezpečnými centry, kterým jsme jen s obtížemi odolávali. V 80. minutě jsme měli šanci vstřelit druhou branku, bohužel střela Ondrouška skončila na tyči. Trest přišel vzápětí. Po dalším centru jsme ve velkém vápně neuhlídali Hudáka, který hlavou vyrovnal. A aby toho nebylo málo, po naší chybě ve středu hřiště a dalším centru se soupeř prosadil hlavou podruhé. Ztratili jsme tak v závěru dobře rozehraný zápas a znovu jsme vyšli bodově naprázdno.“

TJ Fatra Slavia Napajedla
web Napajedel: Dokázali jsme otočit utkání v poslední deseti minutovce a mužstvo zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost.