11.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2019-2020

V souboji nováčků těsně zvítězila rezerva Počítek

26

Rezerva Počítek těsně zvítězila nad rezervou Křižanova.

První poločas skončil nerozhodně

V rámci 10. kola se v Počítkách v záchranářském duelu střetly rezervy domácích a Křižanova. Počítky se hned v 5. minutě dostaly do vedení, když po levé straně pláchnul Ločárek a po kličce Vítkovi zblízka obstřelil Homolu. Domácí byli při chuti, jejich další pokusy však pro hostující celek neznamenaly příliš nebezpečí, ke slovu se tak dostali hosté, Petrovu dorážku však dokázali domácí obránci na brankové čáře zblokovat. Skóre se vyrovnalo po půlhodině hry, kdy centr od rohového praporku ukázkově poklidil do sítě hlavičkující Aleš Burian. Počítky mohly strhnout vedení na svou stranu, ve dvou nadějných šancích ovšem domácí střelci napálili pouze padajícího Homolu.

Štěstí se přiklonilo nakonec na domácí stranu

Druhé dějství nebylo příliš odlišné od prvního. Postupem času bylo čím dál víc pravděpodobné, že případný druhý gól může být rozhodující. Nakonec se tak i stalo, ovšem v úplně jiném smyslu, než by se nabízelo – branku totiž zaznamenali hosté po Petrově dorážce, jejich radost ovšem zmrazil zvednutý praporek domácího pomezního, což křižanovské hráče natolik rozezlilo a vykolejilo, že už se po zbytek zápasu nedokázali koncentrovat na výkon a své soustředění zaměřili spíše na tuto – v jejich očích – křivdu. V 75. minutě mohl po povedené individuální akci rozhodnout Ločárek, jeho prudkou umístěnou střelu ovšem dokázal parádním zákrokem vytlačit nad břevno Homola. Ani on ovšem nemohl zabránit tomu, že tečovaná Říčanova střela o tři minuty později stanovila konečné skóre 2:1, a hosté tak musí čekat na první venkovní body i nadále, naopak Počítky si ve hře o záchranu poměrně výrazně pomohly blíže klidnému středu tabulky.

SK FC Křižanov B
Martin Homola: Hned první naše zaváhání dokázali domácí po rychlém brejku potrestat. Za stavu 1:0 to samozřejmě bylo těžší, ale po řadě šancí jsme dokázali aspoň srovnst. V průběhu druhé půle se zdálo čím dál jasnější, že kdo dá druhý gól, vyhraje. Ten jsme sice dali my, ale asi jen přibližně sedmdesátiletý postranní ví, proč mával ofsajd. Gól domácích pak nebyl důvod neuznat, tři body tedy zůstaly doma.