V Polničce 150 diváků dotlačilo domácí k vítězství

30

V Polničce 150 diváků dotlačilo domácí k vítězství, když ve druhém poločase domácí Sokol předvedl velkolepý obrat.

Počítky vedly o dvě branky

Za krásného sobotního dne se konaly v Polničce oslavy u u příležitosti 100.výročí založení sokolu.Tato akce probíhala u kulturního domu ve vinikající atmosféře.Do programu oslav bylo zařazené mistrovské utkání domácího Áčka proti počítecké rezervě.Hosté z počítek přijeli v opravdu nabité sestavě, když za ně nastoupili hned 4 hráči, kteří nastupují v základní sestavě A.třídy.A tak i začátek utkání tomu napovídal hosté nepustilisokol do žádné vážnější akce a už v 7.minutě vedlo 0:2 po brankách Bednáře a Halamky.Kdyby Polnička neměla v bráně brankáře Chybu mohlo to být po 20.minutách 0:5.Po neproměněných šancích se konečně ke slovu dostal také sokol a ve 22.minutě snížil Gančev 1:2.O 10.minut později už to b\ylo 2:2 kdy se trefil Průža.Vyrovnání ale domací ukolebalo a Počítky stihly do poločasu trefit, ještě dvakrát obě branky vstřelil Zajíček po chybě domací obrany.Do kabin se tak slo za stavu 2:4 pro hosty.

Domácí předvedl velký obrat

Kdo čekal že transformátor bude kontrolovat a popřípadě navyšovat skore tak se hodně mýlil.V domací kabině bylo zřejmě po poločase veliké dusno, protože s jakou vervou nastoupil sokol do druhé půle bylo až překvapivé.Polnička si najednou začala veřit a vytvářela si pěkné šance a bylo jasné že to nedá hostům i za nepřiznivého stavu zadarmo.Počítky přeci jen mohli odskočit na 2:5 i 2:6 ale opět zachytal skvěle brankář Chyba.Tohle mohlo hosty mrzet už v 60.minutě se po brejku prosadil Průža 3:4 a sokol byl v laufu.Počítkam od této branky přestalo vše fungovat a bylo jen otázkou času, kdy přijde vyrovnání. A to přišlo hned v 62.minutě svůj hattrick zkompletoval opět po rychlé akci utočník Průža 4:4.Kdo si našel cestu na toto ukání musel být opravdu nad míru spokojen hlavně tedy domácí příznivci od vyrovnání sokol totiž jasně dominoval a diktoval tempo hry a odměnou mu za to byla 5.branka v síti Počítek v 66.minutě rozhodl o výhře domácích opět po rychlém kontru Gregar 5:4.Opaření hosté se ješte snažili alespoň o vyrovnaní ale to už se nestalo a tak sokol získal velmi cenné body.Polnička se v sobotu jede porvat o další body do Víru a Počitky hostí Měřín B.

TJ Sokol Polnička
Radim Synek: Už dopředu jsem věděl v jak silné sestavě Počítky přijedou.Hra na začátku utkání tomu vypovídala ta kvalita tam byla znát vlétli na nás a mi nevěděli co hrát.Klukům říkám pořád že musíme zlepšit začátky, které máme šílené už delší dobu ale jak kdybych nic neříkal.Nastoupili jsme dle mého názoru až moc s velkým respektem k soupeři a v 7.minutě už to bylo 0:2.Nebýt dnes v bráně Karius po 20.minutách to mohlo být rozhodnuto.Podařilo se nám vyrovnat a hra se trochu zvedla ale vlastní laxností a nedůsledností jsme dostali do poločasu ještě dva banány a bylo to 2:4.O poločase jsme si řekli že to takhle nejde a jestli nezačneme hrát bude to ostuda.Chci poděkovat Fandovi za jeho poločasový proslov, který byl opravdu ve velké hlasitosti.Řekli jsme si že do toho půjdeme na plno a druhý poločas odjezdíme po prdeli a navážeme na druhý poločas z Věchnova kdy jsme za rozhodnutého stavu 5:1 dokázali udělat ještě drama.A jak psal pam Starý z Věchnova po zápase v Rožné i tady sklapla Csáplarova.To co moji kluci předvedli ve druhém poločase byla velká fantazie otočit z 2:4 na 5:4 za 6.minut a ještě s týmem, který přijel posílen hráči s A.třidy tak to mi ho vyndej (smích).Teď už můžeme porazit kohokoliv. Opravdu chci pochválit celý tým jak se za nepříznivého stavu dokázal semknout a vyhrát.Vyzdvihnu našeho Kariuse v bráně za to jak nás podržel a samozřejmě Paliče bliče Průžu za jeho hattrick jeho forma začíná gradovat.Po dvou prohrách se nám konečně podařilo vyhrát a budeme chtít tuto sérii natáhnout co nejdéle.Fotbalu zdar a vesnickému zvlášť.