5.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2019-2020

--

Ostrýž hattrickem rozhodl proti Pohledci

6. O. Ostrýž (p.) , 19. V. Hulák , 37. O. Ostrýž , 58. J. Bílek , 87. O. Ostrýž - 65. L. Rubín
29

Ostrýž hattrickem rozhodl proti Pohledci a Věchnov zůstává ve středu tabulky na osmém místě.

Věchnov vstřelil tři branky

Zápas Věchnova s Pohledcem začal špatně pro hosty, protože po faulu jim byl vyloučen v páté minutě brankář Hájek, který stáhl zezadu za dres Ostrýže. Ten v 6. minutě proměnil pokutový kop a Věchnov vedl - 1:0. V 19. minutě pak navýšil skóre zápasu na dvoubrankový náskok Vít Hulák - 2:0. V 33. minutě však neudržel nervy na uzdě také domácí brankář Filip Uhlíř a po úderu loktem vyfasoval červenou kartu a síly na hřišti se tak vyrovnaly. V 37. minutě dostal míč za obranu Ondřej Ostrýž a poradil si s gólmanem a zvýšil již na pohodlný náskok Věchnova - 3:0. To bylo také všechno co se v prvním poločase stalo. Spokojenější tak mohli být domácí věchnovští fanoušci, kteří očekávali po dobrém občerstvení i další branky v hostující síti.

Domácí kontrolovali průběh druhé půle

Druhý poločas začali domácí opět tlakem a bylo otázkou času, kdy padne do sítě Pohledce další branka. Ta přišla v 58. minutě, kdy se trefil Jiří Bílek - 4:0. Hosté si tké vytvořili šance, ale konečně jednu z nich využil v 65. minutě Lukáš Rubín - 4:1. Věchnovští nadále útočili a chtěli domácím osmdesáti fanouškům přibalit na cestu domů ještě pátý gól. To se jim povedlo po samostatné akci Ondřeje Ostrýže, který tak v 87. minutě uzavřel skóre zápasu a připsal si tak další hattrick své fotbalové kariéry - 5:1.Domácí tak potvrdili mírnou roli favorita a tři body zůstaly ve Věchnově. Příští kolo jede Věchnov na hřiště vedoucí Rožné, Pohledec přivítá Počítky B.

TJ Věchnov
Ondřej Ostrýž: V náš prospěch zápas ovlivnila rychlá červená karta hostujícího brankáře. Naštěstí máme v týmu labilního brankáře, kterej poměr sil ve 30.minutě vyrovnal. Sorry Filipe(smích). Jinak si myslím, že z naší strany povedenej zápas.