12.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2019-2020

Gólové hody vyzněly pro Novou Ves B

31

Gólové hody vyzněly pro Novou Ves B, která vyhrála v Jívoví.

První poločas skončil nerozhodně.

V dalším zápase 12. kola okresního přeboru se za typicky podzimního počasí utkaly celky domácího Santusu Jívoví a rezervy Nové Vsi. Domácí byli před tímto zápasem na desátém místě o dva body před svým dnešním soupeřem. Ten by Santus v případě výhry v tabulce přeskočil, hosté tak měli o motivaci postaráno.Od začátku zápasu se hrál líbivý útočný fotbal a padaly i branky. První kdo se prosadil v zápase byli domácí jmenovitě Miroslav Koukola - 1:0.  Poté přišla gólová čtyřminutovka, když nejprve vyrovnal ve 23. minutě Jan Starý - 1:1. Ve 25. minutě ale Santus poslal do vedení opět Josef Požár - 2:1. O minutu později však vyrovnal hostující Petr Šandera - 2:2. Ve  zbytku první půle se již gólový brankostroj zadrhl a oba týmy tak odcházely do kabin za nezměněného a nerozhodného stavu.

Druhá půle vyzněla pro hosty

Druhý poločas tentokrát začali lépe hosté a ve 49. minutě Petr Šandera poslal hosty poprvé v zápase do vedení - 2:3.  Dalších dvacet minut se hrálo bez vstřeleného gólu, až přišly dvě minuty, které definitivně rozhodly zápas. Nejprve v 75. minutě zvýšil David Šatný na - 2:4, aby v 77. minutě Jan Starý druhou brankou v zápase zvýšil již na - 2:5. Domácí ještě v 84. minutě kontrovali, když snížil Petr Šustal na - 3:5, ale víc již domácí Santus nestihl, a tak si hosté odvezli tři body a domácí celek přeskočili v tabulce o jeden bod. Příští kolo jede Santus k derby do Křižanova, Béčko Nové Vsi hostí Štěpánov.

FC Santus Jívoví
Vít Havelka: V zápase jsme dvakrát vedli a zápas jsme měli dobře rozehraný. Ve druhém poločase však soupeř třikrát skóroval a tím vlastně rozhodl, že si odveze tři body. Příští týden zkusíme body získat v derby zápase v Křižanově.