12.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2019-2020

Derby vyhrála rezerva Bystřice

31

Derby vyhrála rezerva Bystřice, která porazila Štěpánov 3:0.

Hosté se dostali do vedení

V dalším zápase 12. kola okresního přeboruse za ideálního podzimního počasí utkaly celky domácího Štěpánova a hostující rezervy Bystřice nad Pernštejnem. Domácí se po předpokládané  výhře mohli posunout blíže k šestému místu v tabulce, rezerva Bystřice potřebuje v souboji o záchranu již každý bod. Hosté posíleni o několik hráčů Áčka vstoupili rázně do zápasu a  hned v 5. minutě je poslal do vedení Tomáš Samek - 0:1. Další minuty se hra vyrovnala a oba celky se dostávali do zakončení bohužel bez vstřelené branky. Jak domácí Kubica tak hostujícíMrňous, byli oporami svých celků. Poločas tak končí jednogólovou výhrou hostí.

Prášil dvěma góly rozhodl o výhře hostí

Druhý poločas začali opět aktivně hosté a kanonýr Miloš Prášil v 47. minutě překonal Kubicu podruhé - 0:2. Stejný hráč pak přidal v 69. minutě i svoji druhou branku v zápase a rozhodl o osudu tohoto derby utkání - 0:3. Zbylé minuty se již jen dohrávaly a oba brankáři již nedovolili nikomu ve skórování. Zápas se tak končí výhrou hostí, kteří se odpoutali bodově od posledních dvou celků v tabulce a zůstávají dvanáctí. Štěpánov drží na devátém místě klidný střed tabulky. Příští utkání se bystřičtí představí v domácím prostředí proti Radostínu. Štěpánov zavítá na hřiště další rezervy, tentokrát Nové Vsi.

FK Železárny Štěpánov nad Svratkou
Ivo Jílek: Hosté byli posíleni a toho využili k zisku tří bodů. My v posledních zápasech zkusíme zabodovat.