9.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2019-2020

24. L. Liška (p.) , 57. M. Škorpík , 72. M. Škorpík
33

Křižanov porazil Rozsochy, když svému soupeři vstřelil tři branky.

Křižanov se dostal do vedení

Pouťové utkání se odehrálo za hezkého sobotního počasí a na kvalitně připraveném terénu. Hned od počátečního hvizdu sudího se hrál hezký fotbal po zemi a bez nákopů. Domácí byli mírně lepší na balonu, ale hosté to doháněli bojovností. Poté přišla 23.minuta, rohový kop domácích, balon se dostal k domácímu Škorpíkovi, který byl v tvrdém souboji ve vápně podle rozhodčího Sýkory faulován a kopala se penalta. Hostující kapitán Emil Šibor byl velmi přísně vyloučen a hosté tak pokračovali v deseti. Penaltu proměnil s přehledem Lukáš Liška a Křižanov si tak zajistil poločasové vedení 1:0.

Michal Škorpík vstřelil dvě branky a rozhodl utkání

Druhý poločas začal mírným tlakem domácích a v 53.minutě dostal domácí Patrik Bajer druhou žlutou za simulování (kdy se mu hostující kapitán Petr Bureš omlouval, že ho fauloval), zajímavé rozhodnutí. Chvíli poté v 57.minutě kopali domácí standartku, kdy si odražení balon zpracoval Michal Škorpík a levou nohou z vápna prostřelil vše co mu stálo v cestě 2:0. V 72.minutě přidal domácí kanonýr ještě pojistku na 3:0 a zbytek utkání se jen dohrával.

SK FC Křižanov
Martin Petr: Dnes jsme zahráli dobře a zásluhou dvou branek kanonýra Michala Škorpíka jsme zápas dovedli do zaslouženého vítězství. Těší nás i čisté konto, které jsme uhráli.