6.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2019-2020

Štěpánov vyhrál derby

34

Štěpánov vyhrál derby nad Doubravníkem a v tabulce se přiblížil jejímu čelu.

První poločas skončil nerozhodně

Do derby vstupovali jako favorité domácí a hostující nováček z Doubravníku chtěl domácí překvapit. Po úvodní oťukávané přišla 21. minuta a úvodní branka vstřelená Martinem Novákem - 1:0. Hosté ale do konce poločasu hrozili nebezpečnými kontry a jeden takový využil těsně před odchodem do kabin Michal Jedlička - 1:1. Poločasová remíza tak byla pro hosty povzbuzením do druhého poločasu do kterého šli s vidinou bodového zisku. Domácí zase chtěli, aby všechny body zůstaly ve Štěpánově.

Domácí rozhodli ve druhé půli

Druhý poločas se domácí snažili rozhodnout ale hostující obrana dlouho odolávala. Až v 62. minutě byli domácí odměněni brankou kterou vstřelil Jan Veselský - 2:1. Zápas byl nadále otevřený a pojistku domácího vedení připojil až v 85. minutě Pavel Karásek - 3:1. Domácí zanedlouho v 88. minutě dostali hosty opět do hry, když si vstřelili vlastní gól Ostrovskym - 3:2. Ale definitivní pojistku připojil přeci jen v poslední minutě Kutnyk - 4:2. To bylo také vše co necelých sedmdesát diváků v tomto zápase vidělo. Domácí se tak po výhře dostali do čela tabulky. Příští kolo zajíždí fotbalisté Štěpánova do Křižanova, kde proběhne dozajisté šlágr následujícího kola. Doubravník přivítá v domácím prostředí Radostín nad Oslavou a pokusí se o premiérovou výhru v tomto ročníku okresního přeboru.

FK Železárny Štěpánov nad Svratkou
Ivo Jílek: V zápase jsme byli celý zápas o gól napřed. Důležité vítězství nás dostalo do čela tabulky.Příští kolo uvidíme v Křižanově souboj dvou ambiciózních klubů.