4.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2019-2020

Štěpánov rozhodl v závěru a porazil Bory

35

Štěpánov rozhodl v závěru Ludvíkem a porazil Bory o jednu branku.

První poločas skončil nerozhodně

Do utkání nastupovaly jako favorité překvapivě hosté z Borů, kteří úvodní dva zápasy okresního přeboru vyhráli. Domácí po sestupu do okresního přeboru vyválčili zatím v úvodu jenom jeden bod a před domácími fanoušky věřili v první vítězství. Utkání za úmorného vedra začalo před výbornou návštěvou 150 diváků lépe pro hosty, kteří v 17. minutě otevřeli skóre zápasu. Byl to kanonýr hostů Miroslav Ochrana, který chladnokrevně zakončil a překonal brankáře Dingu - 0:1. Domácí se od této chvíle hnali za vyrovnáním, ale naráželi na obranu hostí. Ta nakonec kapitulovala ve 44. minutě, kdy vyrovnal nejlepší střelec soutěže Jan Ludvík - 1:1. Poločas tak skončil nerozhodným výsledkem.

Domácí rozhodli tři minuty před koncem

Druhý poločas se začal pro hosty velkým šokem, protože hned po rozehrání se v 46. minutě prosadil Roman Hrubeš a domácí vedli - 2:1. Akcie domácích ještě stouply v 68. minutě, dy byl vyloučen hostující František Zikmund. Jak už to tak v podobných situacích bývá pravidlem hostující celek se semkl a v 77. minutě přišlo vyrovnání střídajícího Josefa Kujala - 2:2. Hosté již sahali po bodu, ale tři minuty před koncem strhl vedení na stranu domácích opět kanonýr Jan Ludvík - 3:2. V příštím kole zajíždí Štěpánov na hřiště Jimramova. Bory přivítají v derby zápase Radostín.

FK Železárny Štěpánov nad Svratkou
Ivo Jílek: Utkání jsme nakonec zvládli a připsali si důležité vítězství.

TJ Družstevník Bory
Milan Špaček: Dnes jsme byli i v oslabení blízko bodovému zisku, ale domácí v závěru využili přesilovku a rozhodli vyrovnaný zápas.

L. Dinga [-] - J. Veselský [-] , J. Ludvík [-] , V. Kutnyk [-] , R. Sabadashka [-] (46. D. Kubica [-] ) , V. Kovalchuk [-] , J. Kintr [-] , R. Hrubeš [-] (70. J. Šikula [-] ) , M. Novák [-] , P. Karásek [-] , M. Ostrovskyi [-]

J. Jakubec [-] - L. Němec [-] , M. Zástěra [-] , M. Špaček [-] (46. J. Kujal [-] ) , P. Prokop [-] , M. Ochrana [-] , J. Starý [-] , A. Novotný [-] , F. Zikmund [-] , L. Němec [-] , I. Nováček [-] (51. M. Vávra [-] )

ŽK: 4. J. Ludvík , 42. V. Kovalchuk , 59. V. Kutnyk , 73. J. Šikula , 78. D. Kubica - 25. M. Špaček , 64. F. Zikmund , 76. J. Kujal . ČK: 68. F. Zikmund .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: KÖNIG Miroslav - MYŠKA Roman, ING. PETRÍKOVIČ Ján.