2.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2019-2020

54. O. Liška - 10. M. Vojta
34

Souboj nováčků neměl vítěze, když si Doubravník odvezl z Osové Bítýšky bod.

Doubravník šel do vedení

První zápas okresního přeboru svedl v zápase dva celky, které minulý rok hrály ve třetí třídě a vybojovaly si postup do nejvyšší okresní soutěže na Žďársku. Zápas za velkého vedra začali lépe hosté, kteří se dostali v desáté minutě do vedení, kdy se trefil premiérově v nové sezóně Miroslav Vojta - 0:1. Domácí podporováni 140 diváky se snažili o vyrovnání již do první půle. Všechny ošemetné situace ale vyřešil s přehledem brankář Doubravníku Boris Konvalinka. První poločas tak dopadl lépe pro hostující hráče Doubravníku, kteří vytěžili vedení z rychlé vedoucí branky na začátku poločasu.

Domácí po změně stran vyrovnali

Druhý poločas začali domácí fotbalisté očekávaným tlakem. Z této převahy se k radosti domácích fans trefil v 54. minutě Ondřej Liška - 1:1. Domácí se chtěli dostat do vedení a vrhli se do útoku, ale jejich šance buď končily na rukavicích Konvalinky, či ošemetné situace vyřešila doubravnická obrana. Hosté, kteří se také snažili o strhnutí výhry na svoji stranu nechali několikrát vyniknout domácího gólmana Jaroslava Hršela. Když odpískal rozhodčí Konig konec zápasu, byli nakonec spokojené oba týmy s prvním bodovým příspěvkem ve vyšší soutěži. Příští kolo hostí Doubravník produktivní Křoví. Osová Bítýška zavítá do Křižanova.

SK Osová Bítýška
Jan Večeřa: Utkání dvou nováčků soutěže se skončilo asi spravedlivou dělbou bodů.

FK Doubravník
Marek Sommer: Vyrovnané utkání, ve kterém mohlo padnout hodně gólů, ale nakonec skončil zaslouženou remízou.

J. Hršel [-] - R. Hemala [-] , O. Liška [-] , M. Vařílek [-] , M. Klusák [-] , P. Večeřa [-] (65. A. Karásek [-] ) , O. Zeman [-] (64. P. Karmasin [-] ) , P. Machát [-] , T. Karmazín [-] , T. Malý [-] , J. Pohl [-]

B. Konvalinka [-] - J. Vojta [-] (46. M. Mašek [-] ) , S. Balák [-] , M. Vojta [-] , M. Šikula [-] , S. Škvařil [-] , V. Čepička [-] , M. Jedlička [-] , J. Patloka [-] , J. Slámečka [-] , T. Beran [-]

ŽK: 37. R. Hemala , 54. T. Malý , 74. O. Liška , 90. J. Pohl - 43. V. Čepička , 54. T. Beran .
Počet diváků: 141. Rozhodčí: KÖNIG Miroslav - EXL Matyáš, OSOVSKÝ Ivo.