12.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Chlístov doma s Horním Újezdem nezaváhal

13

Fotbalisté Chlístova si připsali další výhru, tentokrát to odnesli hosté z Horního Újezdu

Domácí o dva góly lepší

Fotbalisté Chlístova přivítaly na svém hřišti fotbalisty z Horního Újezdu, kteří se postarali o největší překvapení minulého kola, když trochu překvapivě snadno porazily do té doby druhé Třebelovice 4:1. Touto výhrou se dostal Horní Újezd do kontaktu s týmy ze st|edu tabulky. Přesto měl být Chlístov v tomto zápase mírným favoritem, protože i jejich výkony začaly mít stoupající tendenci a dokázaly potrápit ne jednoho favorita. Dal se však očekávat velmi zajímavý zápas. Po celou dobu utkání byli aktivnějším mužstvem na hřišti domácí . Více měli míč na svých kopačkách a vytvářeli si brankové příležitosti. V prvních dvaceti minutách však hráli pouze po vápno soupeře, se špatnou finální přihrávkou, nebo špatným řešením situace. Hosté hrozili pouze z brejkových situací. Od dvacáté minuty zpřesnili i finální přihrávku a dostávali se do brankových příležitostí. I přes tuto skutečnost se však rozhodovalo ve dvou minutách prvního poločasu a ve dvou minutách druhého. Když už si diváci mysleli, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, tak v probíhající 43. minutě otevřel skóre Roman Hruška a hned o minutu později přidal druhou branku. Před finální přihrávkou na obou brankách měli velký podíl na kombinaci Jakub Pokorný a Pavel Špaček.

Domácí si výhru pohlídali

Tito dva byli i u třetí branky, kdy v probíhající 48. minutě Pavel Špaček našel centrem před brankou Jakuba Pokorného, který s přehledem zavěsil a potvrdil tak svůj precizní výkon v utkání . O minutu později se na velkém vápně dostal k míči Miroslav Svoboda, hosté v domnění, že se nachází v ofsajdové pozici, jej nechali s lehkostí vsítit čtvrtou branku - 4:0. Hostům se podařilo skórovat pouze v 72. minutě, kdy využili hrubé chyby v rozehrávce domácí obrany. Korigovat výsledek se podařilo Miroslavu Řezáčovi.

SK Slavia Chlístov
Špaček Milan, trenér: Dá se říci, že jsme měli zápas po celou dobu pod kontrolou, nerozhodil nás ani kontaktní gól soupeře a zisk tří bodů byl zcela zasloužený.

M. Hagara [-] - J. Uhlíř [-] , D. Brestovský [-] , L. Hrbáček [-] - J. Pokorný [-] , K. Kocmánek [-] (68. M. Svoboda [-] ) , T. Kuchařík [-] , F. Wortner [-] - R. Hruška [-] , Z. Nováček [-] (77. M. Rygl [-] ) - P. Špaček [-]