12.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2019-2020

--

Rokytnice zvládla domácí zápas

4. R. Ferkl (p.) , 32. M. Vahila , 54. J. Herbrych - 35. J. Fňukal
13

Rokytnice navázala na senzační výhru z Vladislavi a porazila Lipník v poměru 3:1

Domácí o gól lepší

Fotbalisté Rokytnice přivítali v posledním domácím utkání podzimní části hráče Lipníku. Jednalo se o přímý zápas o umístění, jelikož 4. Rokytnice měla na svém kontě před sobotním utkáním šestnáct bodů a Lipník se čtrnácti body okupoval šesté místo tabulky.Po třech minutách hry utekl hostující obraně Pokorný, Tretera jej ve vápně nedovoleně zastavil a sudí Macek nařídil pokutový kop. Míč si na penaltový puntík postavil Ferkl a otevřel skóre utkání. Úvodní dvacetiminutovka přinesla další akce domácích. Vahil’ovu střelu vyrazil skluzem obránce Žák a Ferklovi scházely centimetry, aby se jeho přímý kop vešel mezi tři tyče. Ve 32. minutě navýšili domácí vedení. Štork vyslal do šance Vahil’u, který sám před bránou obstřelil gólmana – 2:0. Vzápětí ale Lipník snížil, střelou k tyči se prosadil Fňukal.

Domácí si výhru pojistili

Ve druhé půli se domácí tým prezentoval lepším fotbalem než v předcházejících pětačtyřiceti minutách. V 54. minutě namířil Ferkl rohový kop na Herbrycha, který hlavou trefil šibenici Rohonyho brány. Hosté se dostávali do zakončení těžko, v největší šanci vychytal Hobza Fňukala. Rohonyho pozornost zkoušel z dálky Štork a na bránu se sám v závěru utkání řítil Železník, ovšem ani tyto šance nebyly proměněny v góly, a tak Rokytnice udržela vedení 3:1.

1. SK Rokytnice nad Rokytnou
Herbrych Petr, hráč: V posledním domácím utkání podzimní části jsme přivítali hráče Lipníku. Jednalo se o přímý zápas o umístění, které nakonec naše mužstvo zvládlo.

L. Hobza [-] - E. Pokorný [-] , M. Štork [-] , A. Pospíšil [-] (46. A. Štefánek [-] ) , J. Veleba [-] (89. T. Barák [-] ) , M. Sáček [-] , R. Ferkl [-] , M. Vahila [-] (71. J. Železník [-] ) , J. Hakl [-] , J. Herbrych [-] (80. M. Bartejs [-] ) , R. Šoukal [-]

Hajduk Lipník
F. Rohony [-] - M. Tretera [-] , L. Žák [-] , J. Čtvrtníček [-] , J. Virgl [-] - M. Mašeja [-] , M. Vala [-] , A. Rohony [-] (83. O. Smolka [-] ) , A. Matoušek [-] (26. A. Kisela [-] ) , J. Fňukal [-] - R. Šťáva [-]

ŽK: 68. M. Vahila , 82. A. Štefánek - 4. M. Tretera , 41. L. Žák , 69. J. Virgl , 75. A. Rohony , 78. A. Kisela .
Hráči zápasu: M. Sáček .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: MACEK Ivo - FRANC Miloš, KALINA Oldřich.