11.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2019-2020

--

Výčapy zvítězily po gólu z poslední minuty a vedou tabulku

90. T. Pecka
12

Fotbalisté Výčapů si na svém hřišti proti Novým Syrovicím připsali výhru gólem z poslední minuty a posunu do čela tabulky

V první půli branka nepadla

Na těžkou půdu Výčapů přijel loňský účastník IA třídy Nové Syrovice. Favoritem zápasu ale byl domácí celek, který je součástí silné trojky, kterou ještě tvoří Třebelovice a Vladislav. Nové Syrovice se pohybují v klidném středu tabulky, ale ve vyrovnané tabulce musejí i hledět za sebe, kde nemá nikdo nic jisté. Přesto by Nové Syrovice rády přidaly druhou venkovní výhru. Tento zápas byl tak jeden z nejlepších taháků kola. Utkání se hrálo za velmi příjemného slunečného počasí, které spíše lákalo k procházkám lesem nebo i jiným aktivitám. Ti fanoušci co se přeci jen rozhodli navštívit toto utkání, nakonec nemuseli litovat. Ze začátku zápasu se hrál velmi opatrný fotbal. Oba celky si totiž hlídal útočné hrozby svých protějšků. Když už se ale oba týmy k některé střele odvážil, tak jak domácí gólman Matěj Semerád tak i hostující brankář Pavel Novák žádný střelecký pokus jednoho či onoho celku za svá záda nepustil. Diváci se tak za celý první poločas žádné branky nedočkali, a tak odcházel oba týmy za stavu 0:0 do kabin  Zápas byl tak zcela otevřený a vše tak měl rozhodnout až druhý poločas.

Domácí v závěru rozhodli o své výhře

Také druhý poločas nepřinášel žádnou branku ač příležitosti ke skórování byly. Jenže pozorné obrany i brankáři obou týmů žádný obdržený gól nedopustily. Tento zápas mohl být prvním zápasem tohoto ročníku, ve kterém nepadla žádná branka, jenže přišla 90. minuta a domácí Tomáš Pecka za obrovské domácí euforie rozhodl o těsné výhře domácích v poměru 1:0 a tímto gólem se Výčapy vyhouplo do čela tabulky.

Jsme rádi, že jsme tento těžký zápas zvládli a vítezstvím se vyhouplo do čela tabulky.