9.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Myslibořice urvaly v Koněšíně výhru v závěru

13

V Koněšíně se v souboji dvou nováčků soutěže dařilo lépe hostům z Myslibořic, kteří urvaly výhru až v samém závěru

V první půli branka nepadla

V zápase bylo znát, že se proti sobě postavila mužstva z konce tabulky, a tak to byla více kopaná než fotbal. Po opatrném začátku měli hosté už v desáté minutě možnost zahrávat pokutový kop po faulu domácího stopera. Hostující kapitán Šoustal ale darovanou příležitostí pohrdl a střelu doprostřed nahoru namířil víc než bylo záhodno - přestřelil. Pět minut nato se do zakončení po centru dostal domácí Badura, v akrobatické pozici pěkně vystřelil, ale jeho pokus z velkého jen orazítkoval tyč a podél brankové čáry doputoval mimo nebezpečí. Byl to asi Koněšín, který se častěji dostával do zakončení, byť statistice držení míče spíše vévodili hosté, ale v koncovce chyběla vytracená pohoda a klid. Ta se dnes ale nedostavila ani na kopačky Myslibořic. Zápas byl spíše neurovnaný. Chvíli před přestávkou se domácí dostali ke dvěma příležitostem, které mohly zvednout příchozí diváky ze sedadel a konečně pohnout se skórem, ale v ponechané výhodě si nejprve Š.Dvořák na hostujícího brankáře Ošmery nepřišel a minutu nato po akci Šibůrka zakončoval Ševčík vedle. Pro domácí to znamenalo minimálně naději a příslib do poločasu druhého...

Hosté udeřili na konci zápasu

V druhém dějství, které se neslo v podobném rozháraném a nepřesném duchu, zaujal na straně domácích nejdříve Ševčíkův „volej“ po odraženém rohu, který vyboxovával brankář hostů. Poté následovala pasáž hluchých dvaceti minut, kdy oboustranně slabá zakončení v pohodě likvidovali oba brankáři. Čtvrt hodinky před koncem se do dvou slibných šancí dostali opět domácí, ale míč neprve po ose Ševčík – Šibůrek – Ševčík minul zařízenía a poté Dvořák sice mířil na zadní tyč, ale ani tato střela se nevešla mezi tři tyče. Už už se schylovalo k bezbrankové remíze, když dvě minuty před koncem řádné hrací doby s touto situací nesouhlasil hostující Vejvoda, kdy dostal balon do běhu, individuálně obešel dva protihráče a zakončil vedle padajícího brankáře – 0:1. Z tohoto K.O. už se domácí nedokázali vzpamatovat a tímto výslkedkem zápas také skončil.

TJ Koněšín
Dvořák Štěpán, hráč: První poločas byl vyrovnanej s šancemi na obou stranách. Druhej jsme odpadli fyzicky a hosté nás zatlačili na naší polovině a asi byla otázka času kdy z toho padne gól. Ten padl pět minut před koncem a to trošku zamrzí. Minimálně po bodu jsme dneska sahali.

TJ Myslibořice
Palát Tomáš, hráč a trenér: Do zápasu jsme nastoupili ve stejné sestavě jako v nepovedené zápase minulý týden. Provedli jsme drobné úpravy v rozestavení. Do vyrovnaného úvodu v neslo trochu rozruchu hvizd rozhodčího v pokutovém území a naše penalta. Tu bohužel náš kapitán neproměnil. Druhou půli jsme měli územní převahu kterou jsme využili až v závěru utkání