6.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Koněšín slaví první výhru

13

V zápase dvou posledních týmů tabulky, vybojoval Koněšín první výhru v Okresním přeboru

Domácí o gól lepší

Koněšínu se až na pátý pokus podařilo konečně bodovat a odpoutal se tak ze dna tabulky, kam poslal svého dnešního soupeře...Hrál se zápas dvou posledních celků a celková úroveň tohoto mače příchozí prokřehlé diváky zrovna moc nezahřála. Úvod patřil spíše domácím, kdy se Š.Dvořák hned ve třetí minutě po špatném odkopu hostujícího gólmana dostal k zakončení do opuštěné klece, ale trefil jen tyč a dorážka pak branku minula. Ten samý hráč se po hezké souhře dostal do dalšího zakončení a v 7´minutě už otevřel skóre – 1:0. Po čtvrt hodině hry ale iniciativu převzali hosté a začali se dostávat do zajímavých zakončení, kdy minimálně ve třech případech bylo vyrovnání na spadnutí. Jenže jejich koncovka byla buď slabá a nebo nechali dvakrát vyniknout domácího brankáře Hůlku. Do kabin se tak šlo za nejtěsnějšího vedení domácích.

Domácí si výhru pohlídali

Ve druhé půli už nebyli hosté tak aktivní a byl to spíše oboustranný boj odehrávající se mezi oběma vápny. Do koncovky se oba celky dostávaly už spíše sporadicky. Za bojovnost byli domácí odměněni druhou  brankou, kdy v polovině druhého dějství vybojoval zdánlivě ztracený míč neúnavný Š.Dvořák, odcentroval jej před bránu, kde se dostal na nohu Netrdy a ten zachoval čistou hlavu a z malého vápna zvýšil na 2:0. Uklidňující branka přinesla z pohledu domácího celku větší klid na jejich kopačky a i když se snaha oběma celkům nedá odepřít, další branka už nepadla. Domácím se tak podařilo uhájit čisté konto a připsat si první vítězství v okrese, nutno podotknout, že s přídomkem vybojované a šťastné.

TJ Koněšín
Dvořák Štěpán, hráč: Před zápasem jsme si řekli, že budeme hrát aktivně hned od začátku a dáme rychlou branku, což se nám podařilo. Pak se ale hosté probudili a zatlačili nás na naší půlce a jenom se štěstím jejich šance neskončily vyrovnáním. Ve druhém poločase už se hra vyrovnala a my po pěkné akci vstřelili gól na 2:0 a nakonec si výsledek pohlídali. Všichni jsme dnes podali týmový a bojovný výkon a je potřeba v tomhle pokračovat