5.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2019-2020

--

Blatnice doma urvala výhru nad Studencem z penalty

86. M. Trnka (p.)
13

V zápase dvou týmů z první poloviny tabulky zvítězila domácí Blatnice, která nadále drží neporazitelnost

V první půli branka nepadla

Do Blatnice přijeli fotbalisté Studence, kteří v minulém kole zaskočili fotbalisty Chlístova první výhrou nového ročníku. Blatnice přesto v tomto zápase byla jasným favoritem. Za velmi teplého a dusného počasí se hrál ze začátku velmi opatrný fotbal. Oba celky si totiž hlídal útočné hrozby svých protějšků. Když už se ale oba týmy k některé střele odvážil, tak jak domácí gólman Jiří Holík tak i hostující brankář Lukáš Pokorný žádný střelecký pokus jednoho či onoho celku za svá záda nepustil. Diváci se tak za celý první poločas žádné branky nedočkali, a tak odcházel oba týmy za stavu 0:0 do kabin  Zápas byl tak zcela otevřený a vše tak měl rozhodnout až druhý poločas.

Domácí rozhodli ve druhé půli z penalty

Také druhý poločas nepřinášel žádnou branku ač příležitosti ke skórování byly. Jenže pozorné obrany i brankáři obou týmů žádný obdržený gól nedopustily. Tento zápas mohl být prvním zápasem tohoto ročníku, ve kterém nepadla žádná branka, jenže přišla 86. minuta a hostující Martin Kříž si pomohl ve svém pokutovém území nedovoleným zákrokem, po kterém uviděl druhou žlutou kartu a byl i nařízen pokutový kop, který dokázal proměnit Michal Trnka, který tak rozhodl o těsné výhře domácích v poměru 1:0 a nadále zůstávají bez porážky, leč zatím na třetím místě tabulky.

TJ Sokol Studenec
Pokorný Pavel, trenér: Vyrovnaný zápas skončil pro nás smolně po gólů v závěru zápasu, navíc z penalty.