4.kolo, Plzeňský | Plzeň - Sever | Okresní přebor , 2019-2020

--

Domácí Olympia si s chutí zastřílela

17. J. Hromada , 44. T. Kříž , 48. V. Švamberg , 63. O. Berbr , 74. O. Berbr , 88. O. Berbr (p.) , 90. V. Hora - 27. J. Prais
6

Domácí potvrdili dobrou formu a stále neztratili ani bod,  hosté na první pořád čekají.

První poločas těsně pro domácí

Úvod zápasu lépe vyšel hostujícím hráčům. Během úvodní desetiminutovky domácí často chybovali a pouštěli útočníky do nebezpečných prostorů před branku. Manětín ale netrestal. Postupem času ale kožlanský začali hrát svoji hru a v 17.minutě se dostali do vedení, když přízemní centr Švamberga z přímého kopu brankáři propadl pod rukama a důsledný Hromada zblízka nekompromisně skóroval 1:0. Vedení domácích trvalo jen 10 minut, kdy se prosadil hostující Prais 1:1. Vyrovnávací gól nakopl domácí hráče a na manětínskou branku se začal valit jeden útok za druhým. Hosté ale dlouho odolávali. Už to vypadalo, že první poločas skončí remízovým výsledkem, ale ve 44.minutě Švamberg rozehrál přímý kop stejně jako ten před první brankou a Kříž byl na správném místě 2:1.

Demolice manětínských

Druhý poločas domácí nenechali nikoho na pochybách, kdo je pánem na hřišti. Ve 48.minutě se hlavou přesně k tyči trefil Švamberg 3:1. V 61.minutě vyraženou střelou svého spoluhráče uklidil do sítě efektní obloučkem Berbr 3:1. Poté své emoce nezvládl domácí Hurt a během dvou minut se vykartoval. Přesto i v oslabení domácí přidávali další branky. V 75.minutě svoji nepovedenou střelu do sítě dorazil Tupý 4:1. Poté šli domácí fotbalisté do konce do devíti, kdy dostal přísnou druhou žlutou kartu Tupý. V 85.minutě dostal také druhou žlutou kartu hostující Suja.V 88.minutě završil svůj hattrick v tomto zápase Berbr z penalty za faul na svoji osobu 6:1. V 90.minutě předvedl perfektní sólo z poloviny hřiště Hora 7:1. Manětín stále čeká na první body. Kožlany se dostali do čela tabulky.

TJ Olympie Kožlany
Jiří Švamberg: Podle mého názoru jednoznačná záležitost snad s výjimkou první desetiminutovky, kdy jsme dost chybovali a nechali soupeře hrát, jsme měli zápas pod kontrolou a jen díky našemu trápení v koncovce byl dlouho stav vyrovnaný. Zápas se zlomil dvěma slepenými góly před a po přestávce a pak už to byla jen otázka skóre. Nejlepší hráči Berbr a Švamberg.

O. Kozler [-] - J. Vlček [-] , L. Tupý [-] , T. Kříž [-] , L. Štrunc [-] - M. Souček [-] (49. O. Berbr [-] ) , V. Švamberg [-] , V. Hora [-] , O. Hurt [-] - J. Hromada [-] , J. Špaček [-]

TJ Sokol Manětín
J. Kronďák [-] - P. Zelenka [-] , F. Janouškovec [-] , J. Kala [-] , J. Prais [-] (80. V. Maršán [-] ) , V. Novák [-] , P. Archman [-] (74. L. Tintěra [-] ) , J. Barchanski [-] , J. Suja [-] , O. Belcák [-] , K. Šlajer [-]

ŽK: 39. L. Tupý , 70. O. Hurt , 82. J. Vlček - 56. J. Suja . ČK: 72. O. Hurt , 82. L. Tupý - 85. J. Suja .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: FINKLAR Jaroslav - POLCAR Zdeněk (N), KRONĎÁK, ING. Jan (N).