5.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Kaplické béčko v nadprůměrném zápase nestačilo na Horní Planou.

18

Kaplická rezerva v dalším kole hostila z I.B třídy spadlou hornoplánskou Smrčinu. Ta na jaře v Kaplici schytala od prvního týmu Spartaku dvoucifernou kanonádu. Proti „béčku“ dorazili Hornoplánští v rozhodně silnější sestavě. A velice slušná divácká návštěva viděla na okresní přebor velice slušný fotbal.

Vyrovnaná první půle s gólem na každé straně

Domácí se snažili být aktivní, hosté pozorně bránili a byli velice nebezpeční při brejkových situacích. První gólovku si ovšem hosté připravili po rohovém kopu. Bednář našel před brankou nepokrytého Paraie, který v tutovce selhal. Domácí naopak z obdobné situace o čtyři minuty později gólově udeřili. Po autovém vhazování se po levé straně protáhl Presniakov, pronikl až do vápna a po přihrávce po zemi usměrnil míč k tyči nabíhající Tomáš Vávra – 1:0. O chvíli později byl v dobré střelecké pozici Lukáš Pulec, ale jeho rána neprošla hradbou těl, míč se dostal k Janurovi, který mířil z hranice velkého vápna jen nad branku Smrčiny. Hostům se podařilo vyrovnat v 31 minutě střetnutí po trestném kopu. Centr z levé strany a hlavičkující František Švábirt s přispěním bránícího Motze dostal míč za Schneiderova záda – 1:1. Vzápětí rychlonohý Švábirt mohl dokonat obrat, v tomto případě mu však branka Spartaku byla malá.

Hosté rozhodli osm minut před koncem

Po změně stran v padesáté minutě si gólman hostí Truhlář pohlídal hlavičkový pokus Motze. Na druhé straně pak o několik minut později hosté zazdili slibně vyhlížející brejkovou situaci. Hosté hráli v obranné fázi velice obětavě, bránící hráči dokázali řadu střeleckých pokusů domácích hráčů zablokovat. Když se v 69 minutě po odraženém balónu opřel do střely Motz, byl hostující gólman Truhlář hodně rád, že míč letěl do míst, kde byl připravený. V 73 minutě brejk Smrčiny, z pravé strany pronikl do šestnáctky až před brankáře Švábirt, Schneidera prostřelit nedokázal. Čtvrthodinu před koncem kombinace domácích. Míč se od Pavla Pulce dostal přes Lukáše Pulce až k nabíhajícímu Janurovi, který zakončoval z pravé strany, křížná střela se však mezi tři tyče jen těsně nevešla. O chvíli později se po dlouhém Schneiderově výkopu dostal do nebezpečného zakončení Lukáš Pulec, pohotová rána prolétla tentokráte o kousek vedle pravé tyče. Rozuzlení přišlo osm minut před závěrem. Hosté zahrávali rohový kop, na přetažený centr si naběhl nepokrytý Tomáš Kupsa a hlavou poslal Smrčinu do vedení – 1:2. Domácí se vrhli do útočení, ale gólovku si vypracovat nedokázali. Naopak pojistku mohl přidat Koritar, který se řítil zcela sám na bránu, ale Schneidera překonat nedokázal.  Horní Planá ukázala svou sílu a dokázala si z Kaplice odvézt všechny tři body. Kaplické rezerva bude moci složit reparát hned v dalším kole, kdy bude doma hostit vyšebrodské Dynamo.

Napsal: Libor Granec