9.kolo, Jihočeský | Prachatice | Okresní přebor sk. A, 2019-2020

--

Dubu zazpíval lhenický kanár

24. V. Wimberský , 32. P. Vincik , 36. J. Pokorný , 39. P. Vincik (p.) , 61. R. Sura , 80. D. Lukač
11

Lhenická rezerva po čtyřech plichtách na domácím hřišti v řadě (ve 4.kole s Netolicemi B  2:2, v 5.kole s Nebahovy 2:2, v 7.kole s Vitějovicemi 0:0, v 8.kole se Strunkovicemi B  2:2) za zbytečné ztráty  osmi bodů, čímž si zkomplikovala boj o postup do jarní nadstavbové „elitní“ skupiny OP, konečně plně bodovala za přesvědčivou výhru v Dubu.

Domácí, Dubští nastoupili do zápasu o deseti, by tak lhenickým rezervistům cestu k výhře usnadnili. Ti o ní za značné herní převahy rozhodli již v prvním poločase čtyřmi gólovými trefami – ve 24.´ Wimberským (0:1), ve 32.´ Vincikem (0:2), ve 36.´ Pokorným (0:3), ve 39.´znovu Vincikem z penalty (0:4), když domácí si v první půli vypracovali z brejku jedinou vyloženou gólovou šanci, při které hosty podržel výborným zákrokem gólman Plojhar.  Záložní lhenický tým jasně přehrával Dubské a ve druhém poločase, v němž přidal další dvě branky – v 61.´ Surou (0:5), v 80.´ Lukačem (0:6), co uzavřel lhenický gólový účet, který mohl být ještě vyšší za proměňování dalších brankových možností a nebýt výborných zákroků dubského gólmana Nováka. V pohodě hrající lheničtí rezervisté, za dařící se kombinační hry, dovedli utkání k jasnému vítězství a zaslouženě k zisku tří bodů do tabulky.

AUTOR: JAN BUMBA