1.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2019-2020

58. P. Janura , 73. L. Pulec , 75. P. Jirka , 80. F. Říha ml. (p.) , 89. F. Lang
12

Po vyrovnaném prvním poločase nasázeli domácí hráči svému soupeři pět branek.

Poločas bez gólu

V neděli odpoledne hostila kaplická rezerva Novou Ves. Utkal se první tým tabulky s pátým a domácí rozhodně nečekal snadný soupeř. Po úvodní oťukávací desetiminutovce jako první zahrozili Spartakovci. Vávra si před vápnem vyměnil míč s Lukášem Pulcem, mířil však jen do míst, kde byl pozorný gólman Černý. Své příležitosti měli i hosté. V sedmnácté minutě Ondřej Tlamsa vysunul do šance Hüttnera, ten však proti včas vyběhnutému Říhovi neměl moc času přesněji zakončit. Nedlouho poté po rohovém kopu hlavičkoval kapitán Anderle jen do míst, kde byl připravený gólman Spartaku. V dalším průběhu o sobě dali vědět i domácí. Po Preuslerově centru z pravé strany nabíhající Janura v gólové pozici míč netrefil, k odraženému balónu se pak dostal Lattner, zakončoval po zemi, Černý v pohodě míč lapil. V polovině první půle měli Kapličtí výhodu rohového kopu. Po rozehrávce nakrátko si našel prostor ke střele Lukáš Pulec, ale křížný pokus se mezi tři tyče nevešel. Ve 26 minutě se připomněli Novovesští. Po trestném kopu ze strany míč propadl až ke Křížovi, ten však jakoby byl překvapen a míč trefil slabě a jen do rukavic gólmana Říhy. Asi největší příležitost v prvním poločase měli Spartakovci ve 33 minutě. Motz kolmou přihrávkou vyslal do šance Jirku, který se dostal až před brankáře, při zakončení byl atakován bránícím soupeřem, míč skončil mimo bránu a odpískání penalty se domácí dožadovali marně. Uběhly jen tři minuty a další gólovka pro domácí. Ve vápně se k odraženému balónu dostal Preusler, pálil tvrdě, bohužel, pouze nad břevno. V samotném závěru první půle se do dobré střelecké pozice dostal hostující Ondřej Tlamsa, střela po zemi se mezi tři tyče nevešla. Do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu.

Pět branek v síti hostů

Do druhého poločasu nastoupil v domácí sestavě Pavel Pulec a byl to správný tah trenérů. Domácí byli ještě více nebezpeční. Po pěti minutách hry Kubata prostrčil míč do šance Lukáši Pulcovi, ten sice Černému procedil míč mezi nohami, ten je však se štěstím dostal mimo tři tyče. V 55 minutě netrefil Říha při odkopu ideálně, nabídl tím možnost Hüttnerovi, ale sám pak ještě proti jeho zakončení stihl zasáhnout. Na druhé straně Lukáš Pulec připravil gólovku Janurovi, ten však ve stoprocentní šanci míč netrefil, ten se pak dostal k Pavlu Pulcovi, ale ani on nemířil přesně. V 58 minutě už se Spartakovci dočkali. Po rychle rozehraném trestném kopu Pavel Pulec našel na pravé straně Lukáše Pulce, ten přesnou přihrávkou oslovil kapitána Petra Januru a ten zblízka překonal Černého – 1:0. Vstřelený gól domácí uklidnil a povzbudil zároveň. Navýšit vedení mohli domácí o deset minut později, kdy mohli v krátkém sledu skórovat v závaru před brankou, Janura, Lukáš i Pavel Pulcové, ale Černý odolával. Na druhé straně střelecký pokus Pouzara Říha bez větších potíží kryl. V 73 minutě hosté měli autové vhazování, po kterém se Kapličtí dostali do nájezdu dva na brankáře, Janura předložil balón Lukáši Pulcovi, pro kterého nebylo problém míč dorazit do prázdné brány – 2:0. Po rozehrávce na polovině hřiště hosté hned o míč přišli a po kolmici Pavla Pulce šel sám na bránu Janura, ale Černého v tomto případě překonat nedokázal. Po druhém inkasovaném gólu se hra hostů zcela rozpadla a na hostujícího gólmana se valil útok za útokem. V 75 minutě po další přesné kolmé přihrávce Pavla Pulce pronikl do vápna Pavel Jirka, a ač atakován poslal balón pod břevno – 3:0. Pak skončila mimo křížná střela Preuslera. V osmdesáté minutě podťal Kříž ve vápně Kubatu a penalta byla na světě. K jejímu provedení se postavil brankář František Říha a s přehledem proměnil – 4:0. Z ojedinělé akce se pak do zakončení dostal hostující Ondřej Tlamsa, pokus k levé tyči Říha vyrazil na rohový kop. O několik minut později Kapličtí v krátkém sledu zazdili dvě tutovky. Nejprve nad bránu mířil Meita a chvíli po něm poslal míč jen do Černého Lang. Minutu před koncem měli domácí v šestnáctce soupeře dostatek prostoru, aby se míč od Kubaty, přes Hosenseidla dostal ještě přes Meitu až k Filipu Langovi, který uzavřel na končených 5:0. Kapličtí díky tříbodovému zisku navýšili své vedení v tabulce okresního přeboru na čtyři body.