1.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2019-2020

Lipno vyhrálo na hřišti Horního Dvořiště

12

Lipno v duelu dvou mužstev ze středu tabulky přehrálo v nevlídném počasí Horní Dvořiště.

Po vyrovnaném průběhu šli do vedení hosté

Ještě hodinu před zápasem hustě sněžilo, ale do začátku utkání přestalo, a tak se na perfektně upraveném hřišti mohlo hrát. Oba celky začaly opatrně a první šanci měl Smějsík, ale z trestného kopu napálil pouze zeď. Hosté odpověděli akcí Panského, který ale s vyběhnutým brankářem Růžičkou přeloboval i branku. Domácí byli do 20. minuty lepším týmem, lépe kombinovali, ale do vážnější situace před brankou Zábranského se nedostali díky perfektní obraně dirigované zkušenými Březinou a Sládkem. A tak ve 21. minutě hosté rozjeli akci, kdy Račák geniální uličkou vyslal do sóla Krauskopfa, který byl u míče dříve jak Růžička a špičkou kopačky poslal míč kolem brankářovi nohy na 1:0. Poté měl Růžička práci z trestným kopem Račáka, ale s námahou míč vytěsnil na rohový kop. Domácí akce končily buď špatnou finální fází, nebo jejich střely končily vysoko nad. Poslední šanci na změnu skóre měli lipenští. Trestný kop od lajny zahrával Krauskopf, jeho centrovaný balon propadl až na zadní tyč, kde číhal Skípala,který míč dopravil do sítě. Podle soudu rozhodčího Holuba ale stál v ofsajdu, a tak branka uznána nebyla.

Do druhého poločasu domácí hráči na hosty doslova vlétli a hned z první akce vybojovali rohový kop. Ten zahrával R. Olah a prudkým centrem našel hlavu snad nejmenšího hráče na hřišti Burjásze, který neměl problém zavěsit, 1:1. Hosté se z vyrovnání rychle oklepali a poté začali velké chvíle vrchního spalovače šancí Panského. Dvakrát během pěti minut se ocitl zcela sám před Růžičkou, ten ale vynikajícími zákroky svůj tým od branek uchránil. Hosté vládli středu pole, kde hráli prim Krauskopf s Račákem, a tak byla otázka času, kdy hosté udeří. Stalo se tak v 61. minutě, kdy Rohlík zatáhl po pravém křídle, v palebné pozici našel Račáka, který ještě nezištně přistrčil Knotkovi, ten šel sám na branku, ale jak je jeho zvykem, ještě musel udělat kličku obránci a střelou o břevno rozvlnil síť podruhé. Poté měli domácí poslední šanci, kdy F. Olah utíkal z poloviny hřiště zcela sám na Zábranského, ten ale jeho sólo bravurně zlikvidoval. To, že se tři body budou po právu stěhovat na Lipno, rozhodla 86. minuta, kdy rohový kop Krauskopfa si nešťastně srazil dezorientovaný Bláha hlavou za záda bezmocného Růžičky. Celkově tedy lepší hosté zvítězili po právu.   Napsal Tomáš Račák - FC Lipno nad Vltavou

FC Lipno nad Vltavou
Tomáš Račák - hrající asistent trenéra: Když jsem viděl před zápasem to počasí, měl jsem obavu, ale popasovali jsme se s tím slušně. Od nějaké 20. minuty si myslím, že jsme měli utkání pod kontrolou, dobře jsme kombinovali, měli i dobrý pohyb. Nástup do druhé půle nebyl nejlepší, ale to už je asi naše tradice. Mrzí mě pokračující trápení Ondry Panského v zakončení, útočník jeho kvalit musí dvě z těch tří šancí, co měl, proměnit. Co se podzimu týče, byla by asi větší spokojenost, kdybychom měli tak o šest bodů víc, nicméně celky z popředí tabulky máme v odvetách doma ,takže se ještě o čelo popereme. Přes zimu natrénujeme, zřejmě přijdou i nějací hráči, tak utužíme ještě víc partu a na jaře uvidíme, na co to bude stačit. Závěrem děkuji našim fanouškům za podporu v podzimní části.

TJ Sokol Horní Dvořiště
J. Růžička [-] - M. Hajdák [-] , V. Smějsík [-] , M. Chalupník [-] - T. Macanovič [-] , J. Burjász [-] , P. Bláha [-] , V. Pecha [-] , R. Olah [-] - Z. Kemény [-] , F. Olah [-]

P. Zábranský [-] - M. Schober [-] , J. Knotek [-] , D. Pech [-] , P. Sládek [-] , Z. Skípala [-] , O. Panský [-] , M. Víšek [-] , T. Račák [-] , V. Březina [-] , L. Fenc [-]

ŽK: 86. P. Bláha - 53. Z. Skípala .
Hráči zápasu: J. Burjász - J. Knotek , K. Krauskopf .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: Holub Jaroslav - NOVÁK Juraj (N), HOŠEK Dalibor (N).