13.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2019-2020

Kaplice v souboji béček vyhrála ve Větřní

90. L. Turek - 23. M. Kubata , 42. P. Janura
13

Větřní doma nestačilo na Kaplici a prohrálo 1:2.

Dvoubrankové vedení hostů

V duelu rezervních týmů byli favority hosté, kteří rozhodně chtěli napravit plným bodovým ziskem ztrátu z minulého kola s Holubovem. Úvod střetnutí byl poměrně vyrovnaný. Po čtvrthodině hry se mohli domácí dostat do vedení, ale útočník z dálky odkrytou hostující svatyni minul. Zhruba ve dvacáté minutě se do hry dostal střídající Petr Janura a Kapličtí získali na jistotě. A o pár minut později už se dostali i do vedení, když přihrávka Langa, dalšího střídajícího hráče, přetavil ve vedoucí branku Michal Kubata, 0:1. I v dalším průběhu byli hosté lepší, fotbalovější a z převahy si dokázali připravovat i gólové příležitosti, ale s jejich proměňováním byli docela na štýru. Dočkali se až tři minuty před přestávkou, a gól stál za to. Rohový kop zahrával Lattner, z první se do balónu levačkou opřel Petr Janura a proti jeho nádherné střele byl gólman Dobrovodský bezmocný, 0:2.

Druhý poločas již nebyl tak fotbalový. Hosté s dvougólovým náskokem v zádech se nikam zbytečně nehnali. Větříňští se snažili o zdramatizování zápasu, ale chyběla větší fotbalová kvalita v útočné fázi. Při tomto snažení domácí otevírali obranu a Kapličtí chodili do rychlých kontrů, z kterých mohli několikrát třetím gólem definitivně rozhodnout o svém vítězství, ale ani jim se v koncovce nedařilo. Nejblíže gólu byl Vávra, ale jeho střelu zastavilo břevno. Nakonec se gólu dočkali i hráči větříňský rezervy. V samotném závěru se po rohovém kopu z dorážky pod břevno trefil Luděk Turek, 1:2. Snížení však přišlo příliš pozdě. Tři body získali hosté a vzhledem k průběhu střetnutí a počtu vyložených šancí, je jejich výhra naprosto zasloužená.