9.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2019-2020

--

Lipno nevyužilo převahu a podlehlo Krumlovu

17

Lipno šance nevyužilo, Krumlov ano

Utkání se hrálo za sychravého, chladného počasí, tudíž kdo neběhal, byla mu zima. Začalo se opatrně, oba týmy vyčkávaly na chybu toho druhého. Ale už v 8. minutě si na Vejskrabovu kolmici mezi obránce naběhl Filip, postupoval sám na Dočkala a střelou kolem pravé nohy zacílil přesně k tyči, 0:1. Domácí byli zaskočení, ale o chvíli později si na průnikovou přihrávku od Březiny naběhl Panský, ale dobře vyběhnutý brankář Šesták jeho přízemní ránu k tyči reflexivně kryl. Na druhé straně slabě doprostřed brány střílel Šára, Dočkal se překvapit nenechal. Oba týmy se snažily hrát po zemi, hru vzduchem stěžoval velmi silný vítr. V další příležitosti se ocitl opět domácí Panský, ale místo toho, aby běžel sám na branku, snažil se vymodlit faul, šlo ale o hru tělem, tudíž se faul nepískal a ze šance nebylo nic. Lipnu dělal největší potíže pendl z krumlovského áčka Filip. Ten se po narážečce s Lukešem vřítil do vápna, tam ho čistým zákrokem zastavil Krauskopf. Hosté se dožadovali odpískání pokutového kopu, ale nepískalo se správně, naopak fauloval hostující útočník. Faulovaný Krauskopf musel na pár okamžiků střídat, souboj to byl opravdu tvrdý. Po kombinační akci na pravém křídle centroval Račák, ale nebezpečná hlavička Březiny se mezi tyče nevešla. Krumlovští odpověděli střelou Vejskraba, tu domácí stopeři odvrátili k Paráčkovi, jehož pokus dokázal Dočkal nadvakrát zkrotit. Lipenský Březina opět krásně narýsovanou kolmicí vyslal Panského, ten se kličkou zbavil obránce a jeho umístěnou střelu na přední tyč Šesták bravurně chytil. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za jednogolového vedení hostů, tak hosté udeřili ještě jednou. Ve 45. minutě se Tomanovo centr do šestnácky domácích snažil zpracovat hrudí Vejskrab (podle mínění domácích mu míč zavadil o ruku), zpracování se mu ale nepovedlo a po odrazech od zmatených domácích obránců se míč znovu dostal k nohám osamoceného Vejskraba, který už neměl problém Dočkala prostřelit, 0:2. Opět smolný gol do lipenské sítě, kolikátý už v této sezoně? Poté rozhodčí první poločas ukončil.

Lipno bojovalo o body až do konce

Druhý poločas začal a prakticky celý se odehrával výhradně v režii domácího týmu. Domácí svého soupeře výrazně zatlačili, přenášeli těžiště hry a hosté jen běhali bez míče. Na hosty se valil jeden útok za druhým, hostující Filip byl lépe pokrytý a hra Krumlova se po odstoupení Vejskraba rozpadla. První tutovku měl na noze Sládek, ale po centru Krauskopfa rozezvučel pouze břevno Šestákovi branky a před dobíhajícím Knotkem hosté odkopli do bezpečí. Smůla domácích ale pokračovala dále, Víšek vybídnul přihrávkou na hranici offsidu stojícího Panského, který Šestáka prostřelil, ale hostující pomezní mával offside, takže branka být uznána nemohla. Jestli offside byl, ví pouze on. Domácí ale tato situace nerozhodila a trpělivě dobývali obranu hostů dál, hra hostů tuto dobu vůbec neexistovala. V další obrovské šanci byl Víšek, ale jeho gólovou střelu stačili krumlovští hráči zablokovat. A opět se potvrdilo přísloví nedáš, dostaneš. V 70. minutě, po ojedinělém útoku hostů byl souboj před vápnem přísně posouzený jako faul a hosté dostali výhodu přímého volného kopu. K němu se postavil Filip a prudkou ranou přes zeď překvapil Dočkala. Zde asi domácí gólman zaspal, střela šla doprostřed brány, laciný gól. O osudu zápasu by se zdálo rozhodnuto, ale s tím se domácí hráči nehodlali smířit. Hned v 74. minutě předvedl velké sólo po pravé straně Kordík a jeho lahůdkový centr přetavil hlavičkující Sládek v gól naděje, 1:3. Brankář Šesták plachtil vzduchem marně, hlavička šla přesně pod břevno. Tlak domácích byl místy drtivý a hned o 3 minuty později,konkrétně v 77. minutě přišel centr tentokrát od Rohlíka, který našel na zadní tyči Knotka, který z metru trefil jen tyč, ale míč se dostal opět ke Sládkovi, který už neměl problém balón uklidit do brány, 2:3. Poté měl velkou šanci z trestného kopu Račák, dobře přestřelil zeď, ale našel jen rukavice Šestáka. Poslední šanci na vyrovnání měl Krauskopf, ale jeho střela letěla hodně vysoko a tak rozhodčí zápas ukončil.

Napsal Tomáš Račák - FC Lipno nad Vltavou

FC Lipno nad Vltavou
Tomáš Račák - hrající asistent trenéra: Co k tomu říct. Opět jsme v první půli nevyužili svoje šance a naopak zase, už po několikáté hloupě inkasovali. My ani nedostáváme góly, že by si je soupeř nějak vypracoval, ale jsou to tak smolné branky po několikanásobných odrazech, že to ani už není možný. Velké problémy nám v první půli dělali Filip s Vejskrabem, ale ve druhé jako by na hřišti ani nebyli.Gól Panského z offsidu těžko komentovat, s tím se musí počítat. Nebudeme brečet, šancí a tlak na to ,abychom zápas otočili jsme měli, bohužel koncovka nás trápí. Pozitivní je ale způsob hry, musíme ale takto vydržet po celých 90 minut, věřím, že pak střeleckou smůlu protrhneme. Je hezké, že hrajeme líbivý fotbal, ale musíme přidat i branky. Proč by to nemohlo přijít třeba teď v Kaplici? Čekáme ale velmi těžký zápas, asi nejtěžší na podzim, béčko Kaplice je plné zkušených borců v čele s Peťou Janurou, snad ho dokážeme zastavit a urvat tam nějaký bod. Jak ale říkám,bude to velmi těžké.

F. Dočkal [-] - M. Schober [-] , L. Fenc [-] , Z. Skípala [-] , K. Krauskopf [-] , P. Sládek [-] , M. Víšek [-] , T. Račák [-] , V. Březina [-] , T. Kordík [-] , O. Panský [-]