8.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Kájov ve šlágru zdolal Lipno

17

Fotbalisté Kájova přivítali v duelu dvou zkušených mužstev Lipno a zvítězili 3:1

Lipno své možnosti neproměnilo

Utkali dva celky z čela tabulky, proto se očekával dobrý fotbal. Utkání začalo opatrným oťukáváním, hosté se snažili držet míč, domácí spoléhali na nakopávané míče na Kolaje s Čábelou. V první velké šanci se po přiťuknutí od Krauskopfa ocitl Sládek, ale jeho slabou střelu Galko bez problémů kryl. Kájov hrozil brejkovými náběhy Kolaje, který dělal hostující obraně velké problémy. Po jedné takové akci se Kolaj zbavil Sládka, Kordík ho zastavil pouze za cenu faulu a kopal se přímý kop z velice slibné vzdálenosti, nicméně Schönkypl svou střelu namířil nad branku Zábranského. V další velké šanci Lipna se po uličce od Krauskopfa ocitl Víšek, dostal míč na paty a ve složité střelecké pozici už Galka prostřelit nedokázal, brankář domácích stačil míč vykopnout. Po dalším brejku utíkal obraně hostů Najbrt, byl zastaven Březinou a opět z toho byla nebezpečná standartka. Kájovský exekutor Schönkypl ale opět přestřelil. Poslední velkou šanci hostů měl po přihrávce od Račáka Panský, ale po hezkém uvolnění mířil hodně mimo tyče Galka. Lipno se snažilo tlačit, kombinačně bylo trochu lepší, přicházeli ale zbytečné ztráty míče, které domácí rychle otáčeli na své útočníky a ve 32. minutě se dočkali. Po zcela zbytečné ztrátě míče na půli domácích, opět aktivní Kolaj unikal obraně hostů, se štěstím se zbavil stopera Schobera. Jeho následnou technickou střelu na zadní tyč ještě Zábranský skvěle vyrazil, ale jen před nohy osamoceného Petra Najbrta, pro kterého už nebyl problém trefit zcela odkrytou branku. Poslední šancí domácích měl ještě z trestného kopu tentokrát Kolaj,vale jeho pokus skončil stejně jako dva Schönkypla, vysoko nad brankou Zábranského.

Domácí se bránili skvěle

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí a hned ve 49. minutě měli výhodu rohového kopu. Ten rozehrával Schönkypl a jeho prudký přízemní centr se po odrazu snad od třech hráčů hostů dostal ke Kolajovi a ten už neměl problém z pěti metrů zacílit přesně k tyči. O chvíli později mohlo být pro hosty ještě hůř, ale střelu Najbrta Zábranský kryl. Od tohoto momentu se domácí borci zatáhli a Lipno začalo hrát. Tlak hostů vyústil v kombinační akci u rohového praporku, kdy Račák chytře prostrčil na Víška, ten se kličkou probil do vápna, kde zpětnou přihrávkou hledal Sládka. Jeho střela byla zablokována, domácí Šmikmátor špatným odkopem nabil lipenskému kanonýrovi Karlovi Krauskopfovi, ten rychle zpracoval a přesnou střelou po zemi zacílil k pravé tyči Galka. Domácí brankář ani nestačil zasáhnout, 2:1. Tlak hostů byl v této chvíli enormní, Kájov se míče pouze zbavoval, nicméně přes velmi zhuštěnou obranu Kájova dirigovanou nestárnoucím Němcem se hosté do vážnějších šancí nedostávali. Byl to tlak pouze po vápno, kde prostě nebylo místo cokoliv vymyslet. Snad jediné nebezpečí znamenal pro domácí Krauskopf, po jeho rychlém přiťuknutí ale Březina střílel vysoko nad.Poté po nakrátko rozehraném přímém kopu zbrkle pálil Knotek, ale střela mu vůbec nesedla. Lipno už vrhlo všechny síly do útoku a v 80. minutě snad po jediném protiútoku domácích pálil Kolaj, Zábranský vyrazil, ale Petr Najbrt opět neměl problém dorazit. Po rozehrávce už se zápas pouze dohrával, hosté už věděli že je rozhodnuto, navíc obrana domácích fungovala tento zápas skvěle. Utkání by zřejmě slušela remíza, ale domácí byli efektivnější, své šance využili, proto získali 3 body.   Napsali: Tomáš Račák - Lipno,              Mgr. Jan Petřík - Kájov   Redakčně upraveno.

FC Lipno nad Vltavou
Tomáš Račák - hrající asistent trenéra: Z mého pohledu se hrál vyrovnaný zápas. První poločas jsme se snažili o kombinační fotbal, ale kazili jsme spoustu jednoduchých přihrávek. Nevím, možná se na nás podepsalo to, že jsme minulý víkend nehráli, ale těžko se na to vymlouvat. Domácí spoléhali na brejky, mají vepředu zkušené, urostlé hráče, kteří si dokáží míč přikrýt a podržet ho. Zcela zbytečně jsme při prvním gólu ztratili míč a zbytečně inkasovali. Těch ztrát tam bylo ale daleko víc, protože domácí těch brejků měli na můj vkus až příliš. Druhý poločas jsme opět zaspali začátek, ale pak si myslím, že jsme Kájov docela ždímali. Co je to ale platné, když do vážnější šance jsme se nedostali. Byl to tlak jen kolem vápna. Vázla prostě finální přihrávka, přes zhuštěnou obranu to prostě nešlo. Jen já sám jsem zkazil tolik jednoduchých přihrávek, že to nepamatuji. Na umělecký dojem se fotbal nehraje, gólů domácí vstřelili víc a tudíž jim gratuluji k vítězství. My jedeme dál, čelo nám neuteklo, ztráceli překvapivě i ostatní.Je třeba přes týden potrénovat a v sobotu porazit Krumlov, opět to ale bude těžký zápas.

TJ Sokol Kájov
T. Galko [-] - V. Žilavý [-] , J. Němec [-] , P. Doubek [-] - J. Baláž [-] , P. Schönkypl [-] , J. Čer [-] - J. Lippl [-] , D. Čábela [-] , L. Kolaj [-] , A. Didkivský [-]

P. Zábranský [-] - M. Schober [-] , J. Rohlík [-] , Z. Skípala [-] , K. Krauskopf [-] , P. Sládek [-] , T. Račák [-] , M. Víšek [-] , V. Březina [-] , T. Kordík [-] , O. Panský [-]

ŽK: 90. P. Doubek - 27. V. Březina , 89. K. Krauskopf .
Hráči zápasu: P. Najbrt , L. Kolaj - P. Zábranský , M. Schober .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: Reitinger Jiří - PETROUŠEK Antonín, KORBEL Karel (N).