6.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Nová Ves otočila šlágr s Lipnem

17

Jasný šlágr kola se čekal v Nový Vsi kam přijelo Lipno a fotbal se hrál opravdu kvalitní.

Atraktivní fotbal plný šancí

Domácí celek, vědom si toho, že pokud zvítězí, udrží si první místo, začal náporem a v první příležitosti se ocitl Huttner, ale střela mířila mimo branku Zábranského. Domácí se dále tlačili do zakončení, po sérii rohových kopů nebezpečně hlavičkoval domácí kapitán Březina. Domácí hlavně hrozili z velice dobře zahrávaných standartních situací, které ať už Veverka, tak Pouzar kopali velmi nebezpečně. Hostující obrana v čele se Zábranským ale odolala a i Lipno začalo v útoku vystrkovat růžky. První výrazná akce hostů měla gólové zakončení, kolmice Račáka na Panského byla v pořádku, ale následná přihrávka Panského na zcela osamoceného Krauskopfa byla dle rozhodčího Reitingera do ofsajdu, tudíž branka nebyla uznána. Těžko soudit, jak to mohl rozhodčí vidět, praporek asistenta zůstal dole. Nicméně hosté neprotestovali a o chvíli později, konkrétně v 31. minutě se dočkali. Krauskopf na vápně ideálně připravil střeleckou pozici pro Ondřeje Panského a ten technickou střelou placírkou na vzdálenější tyč nedal Černému šanci. Poté se do vápna opět probíjel Panský, byl zastaven a následnou střelu Víška kryl Černý. Hrál se otevřený fotbal, nicméně útočné akce končili špatnou finální fází z obou stran. Poslední velkou šanci první půle měli domácí hráči. Rohový kop Veverky ideálně pro Anderleho zpracoval lipenský Račák, ale domácí stoper stoprocentní šancí pohrdnul a z pěti metrů vysoko přestřelil. Do kabin šli tedy spokojenější hosté.

Domácí prohrávali 0:2, ale dokázali otočit

Do druhé půle se čekalo, že domácí na hosty vlétnou, ale od začátku se hrálo prakticky tak, jak končil poločas první. Lipno spoléhalo na brejkové situace, domácí pak na standardky. V 58. minutě přišla pro Ves ale pohroma. Račák zakroutil svůj centr na zadní tyč, kde číhal neomylný hlavičkář a matador Zdeněk Skípala a hosté vedli 2:0 a zdálo se že domácí se nezmůžou na velký odpor. Opak byl ale pravdou. Ihned po rozehrávce byl na půlce faulován Pouzar a jeho následný centrovaný balon do pokutového území na Václava Louckého si po skrumáži do vlastní sítě srazil dezorientovaný V.Březina, 1:2. Lipno se snažilo o okamžitou odpověď a málem se mu to povedlo. Zpětnou přihrávku Krauskopfa ale ve velké šanci napálil vysoko nad Víšek. A tak jak to bývá opět přišel trest. Prudký rohový kop Jana Pouzara si opět velice smolně srazil za záda vlastního brankáře Kordík. Dva vlastní góly, to se vidí málokdy. Když už se zdálo, že se oba týmy smířily s remízou a diváci uvidí pokutové kopy, tak se na rohu vápna v 77. minutě zmocnil míče Jan Pouzar a jeho střela nebo centr, to ví pouze střelec, zapadla přesně k pravé tyči zkoprnělého Zábranského. Opaření hosté už se zmohli pouze na šanci Krauskopfa, ale v úniku mu střela špatně sedla a šla mimo tyče Černého. Domácí už si 3¨tři body do konce zápasu pohlídali a tak Lipno odjíždělo z Nové Vsi bez bodu.   Napsal Tomáš Račák - Lipno Redakčně upraveno.

FC Lipno nad Vltavou
Tomáš Račák - asistent trenéra: Hrál se šlágr kola a myslím, že bylo vidět, že se potkal první s druhým. Hrál se dobrý zápas bez nějakých záludných faulů a domácí byli nakonec šťastnější. My si dali dva smolné vlastní góly, ale to je fotbal, to se prostě někdy stane. Šance na to, abychom zápas definitivně rozhodli, jsme měli,ale dneska se prostě štěstí k nám otočilo zády. Nevyhrál lepší, ale na to se nikdo ptát nebude, jedeme domů bez bodu a domácím je třeba sportovně pogratulovat. My nebudeme věšet hlavy, jedeme dál, teď máme doma ROMO a chceme se vrátit na vítěznou vlnu.

FK Nová Ves - Brloh
J. Černý [-] - D. Kříž [-] , J. Anderle ml. [-] , J. Klein [-] - T. Hüttner [-] , M. Jamrich [-] , L. Veverka [-] , T. Březina [-] , J. Pouzar [-] , S. Smieško [-] - V. Loucký [-]

P. Zábranský [-] - Z. Skípala [-] , K. Krauskopf [-] , O. Panský [-] , J. Rohlík [-] , T. Račák [-] , M. Víšek [-] , V. Březina [-] , M. Schober [-] , T. Kordík [-] , D. Pech [-]

ŽK: 37. D. Kříž .
Hráči zápasu: D. Kříž , J. Pouzar - O. Panský .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: Reitinger Jiří - VEJVODA Jiří (N), KRÁTKÝ Radek (N).